Україна

У ВР готуються до прийняття закону про вилучення земель на потреби Збройних сил

У документі передбачено спрощення процедури зміни цільового призначення земель для передачі їх у підпорядкування військовим.

Верховна Рада найближчими днями може ухвалити закон, що дозволить вилучення земель для потреб Збройних Сил України (ЗСУ) та передачу цих земель у підпорядкування військовим. Це не стосується приватних земельних ділянок, городів чи полів громадян.

Роз’яснення з цього приводу надали у Верховній Раді у відповідь на публікації деяких українських ЗМІ, які розповсюдили інформацію про можливе вилучення паїв та городів на користь ЗСУ. Однак, це не відповідає дійсності.

До голосування готовий законопроєкт №11335, який передбачає спрощення процедури зміни цільового призначення земель для передачі їх військовим. Зокрема, йдеться про особливо цінні землі та землі лісового фонду, а не про сільськогосподарські угіддя чи приватні земельні ділянки.

До категорії особливо цінних земель входять:

  • землі дослідних полів науково-дослідних установ та навчальних закладів;
  • землі природно-заповідного фонду;
  • землі історико-культурного призначення.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що ЗСУ та інші військові формування потребують розміщення укриттів для особового складу, зберігання бойової техніки та майна, створення тренувальних центрів та інших об’єктів. Для цього необхідні землі в лісистій місцевості, але чинне законодавство не дозволяє використання таких земель для оборонних потреб. Тому влада вирішила спростити процедуру зміни цільового призначення цих земель.

Хоча законопроєкт не передбачає масового вилучення земель, існують побоювання, що в разі масового передання таких земель ЗСУ або військовим НАТО, в Україні може значно скоротитися кількість заповідників та лісів, де можна відпочити на природі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Естонський університет пропонує українським студентам особливі умови навчання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку