ЄС та світ

Вчені розробили унікальну рослину, що заряджає гаджети (відео)

Дослідники з Університету Бінгемтона створили інноваційні штучні рослини, здатні поглинати вуглекислий газ, виділяти кисень і навіть виробляти невелику кількість електроенергії. Як повідомляє Interesting Engineering, ця розробка імітує природні процеси, що відбуваються в живих рослинах. Кожен штучний лист генерує електроенергію під час фотосинтезу, а вода і поживні речовини надходять у систему завдяки транспірації та капілярному ефекту.

Професор Сокхин “Шон” Чхве та аспірантка Мар’ям Резаї спочатку створили штучний лист як експеримент, проте згодом виявили, що концепція має значно ширший потенціал. Вони побудували першу штучну рослину з п’ятьма листками та перевірили її здатність вловлювати вуглекислий газ і виробляти кисень.

Наразі штучна рослина може генерувати близько 140 мікроват електроенергії, але вчені прагнуть збільшити цей показник до одного мілівата і більше. Вони також планують інтегрувати систему зберігання енергії, як-от літій-іонні батареї чи суперконденсатори.

Щоб підвищити ефективність штучної рослини, дослідники планують використати різні види бактерій для забезпечення її тривалої роботи та знизити потребу в обслуговуванні, розробляючи системи для автоматичної доставки води і поживних речовин. У дослідженні також зазначається, що рівень вуглекислого газу в приміщеннях часто значно вищий, ніж на вулиці, що становить загрозу для здоров’я, особливо у міських районах.

Штучні рослини використовують ціанобактерії для уловлювання вуглекислого газу в приміщеннях і перетворюють його на кисень і біоелектрику. Вони здатні знижувати рівень CO2 на 90%, що набагато ефективніше за звичайні рослини. Окрім поліпшення якості повітря, система генерує достатньо біоелектрики для живлення портативної електроніки.

Штучна рослина, що складається з п’яти біосонячних осередків, може виробляти до 140 мікроват енергії, що дозволяє забезпечити живлення невеликих пристроїв.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  ChatGPT перестав працювати по всьому світу

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку