Українська мова стане другою іноземною у деяких школах Німеччини

Обрати вивчення української мови, як іноземної, відтепер можуть учні федеральної землі Гессен у Німеччині. Наша мова отримала статус другої іноземної в регіоні.
Варто зазначити, що Німеччина – федеральна республіка. Кожен з шістнадцяти регіонів (федеральних земель) має власний парламент і уряд. Деякі закони в країні функціонують на загальнодержавному рівні, деякі – лише на регіональному. Зокрема, політику стосовно шкільної освіти диктує саме місцева влада у федеральних землях. Тому, наприклад, літні канікули в різних регіонах ФРН починаються і закінчуються в різні дні.
Гессен стане першою землею Німеччини, яка запровадить українську мову другою іноземною для шкіл.
Міністр культури Гессена Армін Шварц назвав таке рішення “чіткою ознакою солідарності”, а земельний міністр з закордонних справ Манфред Пентц вважає такий крок внеском у збереження самобутньої української культури.
“Ми не хочемо, щоб українські біженці забували своє коріння, ми не хочемо відрізати їх від батьківщини, ми хочемо побудувати міст, щоб вони згодом могли повернутися в Україну”, – зазначає пан Пентц.
Перші школи в Гессені запропонують учням вибрати курс української, як іноземної уже з початку нового навчального року. У 2024 році літні шкільні канікули в федеральній землі триватимуть з 15 липня до 23 серпня.
Посол України в Німеччині Олексій Макеєв назвав нову освітню пропозицію “визнанням української як важливої європейської мови”.
“Це стане хорошим прикладом для всіх інших регіонів Німеччини”, – зазначає дипломат.
За даними Міністерства культури Гессена, у регіоні наразі навчається близько 20 тис. школярів з України.