Українські банки фіксують зростання депозитів та очікують на подальший ріст
Впродовж ІІ кварталу зросли обсяги коштів як домогосподарств, так і корпорацій, а також оптового фондування.

У II кварталі 2024 року українські банки зафіксували значне зростання обсягів коштів від населення та бізнесу, а також прогнозують подальше зростання у наступному кварталі. Такі результати були оприлюднені в щоквартальному опитуванні про банківське фондування, інформує Національний банк України.
Збільшення обсягів коштів спостерігалося як серед домогосподарств, так і серед корпоративних клієнтів. Оптове фондування також зросло третій квартал поспіль, головним чином завдяки окремим великим банкам.
Середня вартість фондування знижувалася четвертий квартал поспіль, причому найбільша частка респондентів зазначила про зниження вартості з II кварталу 2021 року. Вартість оптових залучень також дещо зменшилася вперше за три квартали. Майже всі банки очікують подальшого зниження вартості депозитів для домогосподарств та корпорацій, а також вартості оптового фондування у III кварталі.
Частка фондування у валюті у II кварталі зменшилася, і значна частка респондентів прогнозує продовження цього тренду у III кварталі. Строковість фондування скорочувалася третій квартал поспіль, хоча у II кварталі про це повідомила менша кількість фінансових установ. За оцінками банків, ця тенденція триватиме і в наступні 12 місяців.
Прогнози на III квартал
У III кварталі банки очікують подальше зростання коштів населення та бізнесу, хоча прогнозують незначне зниження обсягу оптового фондування. Деякі великі фінансові установи сподіваються отримати оптове фондування, включаючи фінансування для проєктів відновлення від ЄС та міжнародних фінансових організацій, вже у III кварталі.
Загальний обсяг капіталу банків за останні 12 місяців збільшився, про що повідомили близько 90% респондентів. Три чверті опитаних очікують збереження цієї тенденції в наступні 12 місяців. Прибутковість залишається визначальним чинником збільшення обсягу капіталу у найближчому майбутньому.
Де українці найчастіше зберігають свої заощадження
Згідно з опитуванням, проведеним командою Rakuten Viber, українці зберігають свої накопичення наступним чином:
- Готівка вдома – 53%
- Рахунок у банку – 10%
- Депозит під відсоток у банку – 5%
- Криптовалюта – 2%
- Облігації чи інші цінні папери – 1%
- Цінні метали – 1%
- Нерухомість – 1%
- Всього потроху – 14%
- Інше – 13%
Більшість українців зберігають свої заощадження у готівці вдома, що може свідчити про низький рівень довіри до банківської системи або про бажання мати швидкий доступ до своїх коштів у разі непередбачених ситуацій.