Українців попередили про проблеми через стаж: що вплине на розмір пенсії
Після 2004 року зарахування всіх цих періодів до стажу буде здійснюватися лише у разі сплати єдиного соціального внеску не менше мінімального.
На розмір пенсії в Україні впливає загальний стаж, однак дехто може плутати його із загальним стажем. Про різницю в цих поняттях та про інші важливі моменти розповіли у Пенсійному фонді, пише znaj.ua.
За словами представниці відомства Людмили Гребенникової, саме поняття “страховий стаж” було запроваджено ще 2004 року після набуття чинності закону “Про обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування”.
У ньому зазначається, що страховий стаж – це період, впродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за яку щомісяця сплачують страхові внески у сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Його обчислюють у місяцях.
“Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених мінімальної заробітної плати, не менше ніж мінімальний страховий внесок”, – пояснила Гребенникова.
Окрім того, вона наголосила, що зарахування всіх періодів трудової діяльності, які є у стажі роботи для призначення пенсії, здійснюється до страхового стажу згідно із законом. До того ж після 2004 року всі ці періоди будуть зараховані до стажу у випадку сплати єдиного соціального внеску не менше мінімального.
“І тому після першого січня 2004 року можуть бути випадки, коли особа працювала, але не сплачувала внески й тоді ці періоди роботи не будуть враховані до страхового стажу”, – наголосила Людмила Гребенникова.