Українські біженці

Українцям буде складніше знайти роботу у Великобританії

Україна та українці тепер не так часто згадуються в новинах Великобританії. Суспільний інтерес до допомоги біженцям спадає. Британські роботодавці вже не такі доброзичливі, а ринок праці країни переживає не найкращі часи. Саме тому знайти роботу у Великобританії стає дедалі важче.

Згідно з результатами дослідження британського Управління національної статистики, близько 58% українців зі статусом захисту, які працюють у Великобританії, знайшли роботу не в тому секторі, в якому були зайняті на Батьківщині. Часто українцям доводиться працювати на місцях з нижчою кваліфікацією та низькими ставками оплати.

Що заважатиме знайти роботу?

Загальна ситуація на ринку праці Великобританії нині доволі песимістична. Рівень безробіття становить 4,3%, що є найвищим показником з літа минулого року. Цей фактор посилює конкуренцію за робочі місця між самим британцями, а мігранти опиняються в ще менш вигідній позиції. Кількість вакансій на ринку також знижується. Наразі в країні є близько 900 тис. пропозицій роботи. Це найнижчий показник за останні три роки.

Крім того, дія віз частини українців закінчується. Зокрема йдеться про тих, хто приїхав у Великобританію за програмою возз’єднання сімей. Роботодавці менш охоче продовжують контракти чи беруть на роботу нових працівників, термін дії віз яких скоро спливає.

Компанії, які дбають про імідж, наймають українців

Утім, ті, хто добре знають англійську і вже встиг підтвердити свою кваліфікацію, працевлаштуватися куди легше. До того ж є компанії, які прихильно ставляться до найму українців.

Дослідження групи Economist Impact показало, що підписування робочих контрактів з біженцями може підвищити репутацію бренду серед споживачів. А дослідження, проведене Інститутом фіскальної політики Великобританії у партнерстві з Tent, показало, що наявність в компанії працівників-біженців зменшують рівень відпливу кадрів . Люди зі статусом тимчасового захисту на 7 – 15% (залежно від сектору) рідше змінюють місце роботи.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Інформація для українських біженців у Чорногорії

Що в інших країнах?

Важче знайти роботу і українцям в країнах Балтії. Наприклад, в Естонії кількість вакансій для біженців за останні два роки скоротилася майже втричі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку