Діти війни

Уроки з 10 ранку і перенесення канікул: яким буде новий навчальний рік (відео)

Зима обіцяє бути важкою. Через руйнування енергетичної інфраструктури за умови найгірших сценаріїв у найхолодніші періоди українці можуть залишатися без світла та опалення по 10 годин. Як в таких умовах триватиме навчальний рік в школах, коледжах та вишах, розповів очільник Міністерства освіти України Оксен Лісовий під час  години запитань до уряду у парламенті.

Наразі у Міністерства освіти і науки є два підходи. Один буде застосовуватися для вишів та закладів профтехосвіти, а другий – для шкіл.

“По-перше, ми працюємо з графіками навчання, з розкладами. Сьогодні ми вже розробили рекомендаційний лист щодо того, щоб розпочати навчальний рік раніше, в теплий сезон, у закладах вищої освіти, фахової передвищої освіти і профтехосвіти. Також плануємо зробити більшими зимові канікули та завершити навчальний рік пізніше”, – зазначає Оксен Лісовий.

У школах навчання почнеться традиційно з 1 вересня. Можливе зміщення графіку навчання та часткове повернення до дистанційного та змішаного навчання.

“Щодо шкіл, ми не будемо розпочинати навчальний рік раніше. Плануємо працювати з розкладами занять, зміщуючи початок уроків, там, де це можливо. Там, де немає позмінного навчання, початок занять в школі перенесуть на 10 годину ранку. Зараз працюємо над цими рекомендаціями”, – зазначив міністр.

Другий напрямок, над яким зараз працюють у Міністерстві освіти і науки – це забезпечення закладів освіти технічними засобами.

“Забезпечення технічними засобами для безперебійного постачання електроенергії та опалення лягають на плечі органів місцевого самоврядування. Сьогодні в нас близько 30% закладів освіти забезпечені генерацією, але це генерація різна. Є доволі потужна, яка дозволяє працювати повноцінно, якщо ми говоримо про заклади загальної середньої освіти. Також є засоби генерації слабкі, які дозволяють працювати лише тільки пункту незламності, що здебільшого розміщені в закладах освіти”, – розповів Оксен Лісовий.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У дитячих вагонах "Укрзалізниці" стало доступне спеціальне меню

У крайніх випадках, в години пікових навантажень, за словами міністра, можливе повернення до змішаного або онлайн-навчання.

На думку народної депутатки Вікторії Сюмар, якщо через перебої з електропостачанням в школах не вдасться забезпечити процес навчання на належному рівні, можливо почнеться нова хвиля міграції – матері школярів виїжджатимуть з дітьми за кордон, щоб ті могли навчатись без перебоїв.

Також депутатка не розуміє, як можна буде організувати процес онлайн-навчання, якщо взимку світла не буде годинами.

“Як забезпечити вчителів та учнів безперебійним інтернетом в умовах відключень не знає ніхто. Виглядає, що самі батьки мають подбати, аби мати безперебійні джерела живлення бодай вдома для навчання”, — зазначає Вікторія Сюмар.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку