Україна

В ЄСПЛ назвали умова для передачі Україні заморожених російських активів

Рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) мають важливе значення для країн Заходу, оскільки вони створюють юридичні підстави для ухвалення стратегічних рішень, зокрема щодо конфіскації російських активів на користь України. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів український суддя ЄСПЛ Микола Гнатовський.

Він підкреслив, що Україна є частиною європейського правового простору, а її основні партнери — західні держави, які дотримуються принципів верховенства права. Саме ці країни ухвалюють рішення про форми підтримки України, включаючи військову допомогу, і керуються юридичними рішеннями, зокрема висновками ЄСПЛ.

На думку Гнатовського, хоча сам ЄСПЛ прямо не вказує на підтримку України чи необхідність конфіскації російських активів, його рішення створюють необхідне правове підґрунтя для країн ЄС та інших західних держав. Це дозволяє їм ухвалювати відповідні рішення, пов’язані з заморожуванням та арештом російських активів і їх використанням для допомоги Україні.

“Держави, скажімо, ухвалюють рішення, пов’язані з заморожуванням та арештом російських активів і використанням їх для підтримки України. Рішення ЄСПЛ сприяють створенню юридичної бази, без якої європейські держави далеко не підуть”, – сказав він.

Він також підкреслив, що наявність юридичних рішень додає європейським країнам впевненості у своїх діях. Це дозволяє їм відстоювати свою позицію перед опонентами, обґрунтовуючи свої дії необхідністю відновлення міжнародного права, порушення якого було констатовано компетентним міжнародним судом — ЄСПЛ.

Ситуація з російськими активами

Більшість заморожених російських активів нині перебувають у Європі, проте Європейський Союз ще не ухвалив рішення про їх повну конфіскацію на користь України. Натомість Києву передаються доходи, отримані від цих активів.

Наприклад, Euroclear здійснила перший платіж у розмірі 1,55 мільярда євро до спеціального фонду допомоги Україні. Усього клірингова палата контролює близько 173 мільярдів євро, пов’язаних із санкціонованими російськими активами, включаючи заморожені активи центрального банку Росії.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Податкова з кінця квітня скасувала п'ять ліцензій на виробництво тютюнових виробів

Крім того, ЄС планує надати Україні кредит на суму 35 мільярдів євро, забезпечений замороженими російськими активами, який не потребуватиме повернення з боку Києва.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку