Україна

В Україні діє 5 таборів для утримання російських військовополонених: Коордштаб

Речник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко повідомив, що наразі в Україні функціонують п’ять таборів, у яких утримують російських військовополонених. За його словами, Україна має достатній обмінний фонд, щоб і надалі проводити обміни.

Як пояснив Яценко, масштабна робота, яка дозволила здійснити вже проведені обміни та готує наступні, є результатом діяльності Координаційного штабу, що працює за дорученням президента.

“Треба розуміти, що робота з підготовки обмінів, а це й тих, які відбулися, та ті, сподіваюсь, що будуть відбуватися, стала можливою завдяки тому, що ми, як Координаційний штаб, за дорученням президента України, проводимо дуже велику роботу. Ми збираємо інформацію, знаходимо відомості про наших людей, які перебувають в полоні та в неволі, якщо йдеться про цивільних”, – зазначив він.

Яценко підкреслив, що окремі обміни могли відбутися незалежно від переговорів у Стамбулі, адже частина з них уже реалізовувалася на початку року.

“Але завдяки цим домовленостям вдалося справді звільнити велику кількість людей, і цей процес триває. Всі органи, які залучені до організації процесу обміну, працюють і будуть далі працювати, щоб не відбувалося. У нас є обмінний фонд. Зараз поширене питання, яке ставлять нам родичі: “Чи вистачить у вас ще російських полонених для того, щоб їх міняти””, – наголосив Яценко.

Він уточнив, що всі табори для полонених функціонують відповідно до міжнародного права:

“Згідно з Третьою Женевською конвенцією, вони там утримуються. І в нас достатній обмінний фонд для того, щоб продовжувати ці обміни та повертати наших людей з тих жахливих умов”.

Нагадаємо, останній обмін полоненими між Україною та Росією відбувся 4 липня. Він став черговим етапом реалізації домовленостей, досягнутих у Стамбулі. Внаслідок обміну вдалося повернути українських захисників, зокрема тих, хто був у тяжкому стані через поранення чи хвороби, а також військових віком до 25 років.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В ЄС відмовляються збільшити імпорт електроенергії для України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку