В Україні хочуть створити Космічні сили ЗСУ

Народний депутат Федір Веніславський ініціює зміни до закону “Про Збройні Сили України”, які передбачають створення нового виду ЗСУ — Космічних сил.
“Законопроєкт тільки подано на реєстрацію. Положення законопроєкту підтримує міністр оборони, про що він заявив під час засідання Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Публічні консультації з іншими зацікавленими сторонами щодо положень законопроєкту не проводилися”, — повідомив Веніславський.
У пояснювальній записці зазначається, що ухвалення закону має забезпечити організаційно-правові, інституційні та військово-технічні можливості для протидії загрозам з космічного простору з боку Російської Федерації або інших потенційних агресорів. На думку автора ініціативи, створення Космічних сил є технічно реалістичним завдяки наявному науково-інженерному та виробничому потенціалу України в галузі космосу.
“Україна має можливість створення власних супутників для потреб сектору безпеки та оборони, що у поєднанні з відповідними носіями для їх виведення у космос забезпечать формування власних спроможностей з виявлення пусків ракет з території ворога — Україна отримає власну систему раннього попередження про ракетні удари противника”, — йдеться у документі.
Створення космічних військ дозволить Україні здійснювати превентивні дії та надасть практичні засоби протидії ракетно-космічним загрозам. Наявність нового роду військ сприятиме розвитку національної системи захищеного супутникового зв’язку для потреб оборони та безпеки, а також зміцненню розвідувальних спроможностей завдяки розвитку власного орбітального угруповання супутників.
“Україна першою у світі стала жертвою терористичного нападу країни-агресора — російської федерації з використанням космічного засобу нападу у вигляді екзоатмосферної ракетної системи середньої дальності з орбітальною ступінню розведення роздільних бойових блоків з високоточним наведенням, яким по території України було завдано удару саме через міжнародний космічний простір”, — зазначається у пояснювальній записці.