Україна

В Україні почав роботу Офіс зеленого переходу для сприяння реформам у галузі енергетики та захисту клімату

Україна за підтримки Великої Британії створила новий підрозділ — Офіс зеленого переходу, який сприятиме ефективнішому впровадженню політик у сферах енергетики та клімату, що допоможуть Україні на шляху до економічного розвитку й інтеграції з ЄС. Відкриття Офісу відбулося за участі Першої віцепрем’єр-міністерки та Міністерки економіки України Юлії Свириденко, а також Посла Великої Британії в Україні Мартіна Гарріса.

Офіс зеленого переходу функціонуватиме як незалежний консультативний орган при Міністерстві економіки України, допомагаючи впроваджувати реформи в енергетичній і кліматичній політиках.

У рамках співпраці було підписано Меморандум між Міністерством закордонних справ Великої Британії та Міністерством економіки України щодо посилення партнерства для реалізації Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) до 2030 року.

Ми очікуємо, що цей Офіс підтримуватиме зусилля Міністерства економіки із впровадження політики у сфері енергетики і клімату та тих кроків, які потрібні для вступу в ЄС й досягнення наших цілей декарбонізації. Ми вдячні уряду Великої Британії за те, що створення цього офісу стало можливим. Я переконана, він допоможе нам втілити Національний план з енергетики та клімату до 2030 року“, — зазначила Юлія Свириденко.

Вона нагадала, що Національний план з енергетики та клімату на період до 2030 року є дорожньою картою, яка об’єднує всі кліматичні та енергетичні заходи, націлені на системну трансформацію української економіки, і є важливою частиною євроінтеграційного процесу.

Цей план — стратегічний документ спрямований на узгодження екологічної, енергетичної та економічної політики для сталого розвитку України. Ми розробили його відповідно до вимог Регламенту ЄС та з урахуванням найкращих практик країн–членів Євросоюзу. Реалізація НПЕК сприятиме декарбонізації економіки України та залученню інвестицій на етапі повоєнної відбудови. Для цього нам необхідно напрацювати дорожню карту для залучення інвестицій в декарбонізацію країни“, — підкреслила Свириденко.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна закінчила розробку європейських стандартів контролю якості поверхневих вод

Посол Великої Британії Мартін Гарріс наголосив, що Велика Британія прагне підтримати Україну у відбудові її енергетичної системи, зробивши її більш стійкою, безпечною та технологічною.

Ми допомагаємо Україні побудувати Net-Zero майбутнє та інтегруватися до європейських енергетичних ринків. Надаючи експертні поради та мобілізуючи бізнес, Офіс зеленого переходу допоможе трансформувати економіку України“, — зазначив він.

Завдяки Національному плану з енергетики та клімату Україна має на меті:

  • зменшити викиди парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року;
  • досягти 27% частки відновлюваних джерел енергії в загальному кінцевому споживанні;
  • диверсифікувати джерела енергоресурсів так, щоб не більше 30% надходило від одного постачальника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку