Україна

В Україні розробляють штучний інтелект для керування безпілотниками

Завдяки такій автоматизації можна не лише розширити масштаби операцій, а й захистити пілотів дронів.

Україна активно розробляє системи штучного інтелекту для управління великим флотом безпілотників. Це дозволить перенести бойові дії на інші території та покращити ефективність операцій. Про це пише Reuters.

Зазначається, що ці розробки допоможуть подолати зростаюче глушіння сигналу з боку російських сил та дадуть змогу безпілотним літальним апаратам працювати в більших групах.

  • Розробка безпілотників зі штучним інтелектом в Україні включає кілька напрямків:
  • Візуальні системи для ідентифікації цілей та спрямування безпілотників.
  • Картографування місцевості для навігації.
  • Складні програми, які дозволяють безпілотникам працювати у взаємопов’язаних “роях”.

Одним із розробників було зазначено, що їх програмне забезпечення об’єднує безпілотники в мережу, дозволяючи їм миттєво виконувати спільні рішення. Людина втручається лише для підтвердження автоматизованих ударів. ШІ зможе керувати сотнями безпілотників одночасно, тоді як пілоти-люди можуть управляти лише кількома.

Інша система дозволяє керувати мережею розвідувальних і ударних дронів різних розмірів, як у повітрі, так і на землі. Кожен дрон може планувати свої дії та прогнозувати поведінку інших у роєвій структурі. Це розширює масштаби операцій та захищає пілотів, які діють поблизу фронту.

ШІ вже застосовується в ударах українських безпілотників на великі відстані, зокрема по військових об’єктах і нафтопереробних заводах у Росії. В атаках іноді бере участь до 20 дронів, де одні атакують ціль, а інші відволікають засоби ППО.

Безпілотники з ШІ краще працюють в умовах радіоелектронної боротьби, яка порушує зв’язок між пілотами та безпілотниками. ШІ-керовані дрони FPV досягають влучання до 80%. Якщо контакт з пілотом переривається, апарат продовжує виконувати свою місію.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Орбан зустрінеться з Зеленським у Києві: про що говоритимуть

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку