Україна

В Україні стартував новий проєкт для громад “Амбасадори здоров’я”

В Україні стартував новий проєкт для громад “Амбасадори здоров’я”, у межах якого студенти-медики та лікарі-інтерни співпрацюватимуть з обласними Центрами контролю та профілактики хвороб, громадами, місцевою владою та громадськими організаціями, аби впроваджувати позитивні зміни у сфері охорони здоров’я. Проєкт став одним з перших масштабних напрямів Молодіжної ради при МОЗ у царині громадського здоров’я.

Загалом національна ініціатива охопить 17 областей, де працюватимуть 71 амбасадор-медик. Усі вони пройдуть спеціалізоване навчання, а згодом реалізовуватимуть просвітницькі проєкти у своїх громадах. Основні напрями роботи – це вакцинація, ментальне здоров’я, профілактика онкологічних захворювань і популяризація здорового способу життя.

До першої зустрічі амбасадорів долучилися також психологи, медики й представники організацій, які працюють у сфері громадського здоров’я.

Під час заходу Олександр Заіка, керівник відділу імунопрофілактики Департаменту громадського здоров’я МОЗ України, звернувся до учасників проєкту, підкреслюючи роль молоді в зміні системи:

“Шлях від ідеї до реалізації – це те що нам разом під силу. Кожна людина несе першочергову відповідальність за своє здоров’я. І ми, як держава, робимо кроки назустріч. Наприклад, з 1 січня запроваджуємо вакцинацію проти вірусу папіломи людини. Наша мета – не просто поширити знання, а залучити молодь до адвокації змін, роз’яснень. Адже ви, на своєму рівні, своїми підходами, зможете достукатися до мешканців своїх громад і пояснити важливість профілактики”.

Ініціатива “Амбасадори здоров’я” впроваджується Молодіжною радою при МОЗ у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, проєктом “Почуй лікаря” (ГО “Птаха України”), Центрами контролю та профілактики хвороб, Центром громадського здоров’я та за підтримки ГС “Коаліція за вакцинацію”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Уряд продовжив термін бронювання працівників до 31 березня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку