В Україні заборонять ватні палички з пластиковою основою, соломинки, шпажки та одноразовий посуд

Україна планує заборонити виробництво, імпорт, введення в обіг та розповсюдження деяких пластикових виробів з метою зменшення їх негативного впливу на довкілля.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Зокрема, планується заборонити:
- гігієнічні ватні палички з пластиковими основами;
- ємності з пінополістиролу та пластикові контейнери у формі блістерного паковання або лотків для готових харчових продуктів, що споживаються на місці або беруться на виніс;
- мішалки та соломинки для напоїв;
- палички для повітряних кульок;
- шпажки;
- одноразові виделки, ножі, ложки, тарілки та інше.
Ці заходи пов’язані з прагненням України стати повноправним членом Європейського Союзу, який активно працює над зменшенням кількості пластикових відходів.
Відповідно до статті 6 Директиви держави-члену ЄС мали вжити всіх заходів, щоб з 3 липня цього року відповідну пластикову продукцію було представлено на європейських ринках виключно з прикріпленими кришками.
Таке рішення має гарантувати, що кришка потрапити на переробку разом з пляшкою, а не буде викинута окремо у смітник, або ще гірше – у ґрунти чи воду.
За експертними оцінками, лише 10 – 15% одноразового пластику щорічно переробляється у всьому світі. При цьому у 2019 році у світі було викинуто 130 мільйонів тонн одноразового пластику. В Австралії на одного чоловіка припало 59 кілограмів таких відходів, у США – 53 кг, у Японії – 37, у Канаді – 34, в Італії – 23 кг.
Це рішення було прийняте на основі Директиви ЄС 2019/904, ухваленої у 2019 році, яка спрямована на зменшення впливу деяких пластикових виробів на довкілля.
“Слідом за Європейським Союзом, Україна впроваджує кращі європейські практики у боротьбі за чисте довкілля. Наразі готується законопроєкт, що дозволить імплементувати Директиву 2019/904“, – зазначили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.