Україна

В Україні зростає кількість шахраїв, які вимагають гроші з родичів полонених чи зниклих безвісти військових

В Україні дедалі частіше фіксують випадки шахрайства, спрямовані на родини військових, які перебувають у полоні або зникли безвісти. Про це повідомив керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.

Він зазначив, що кількість шахраїв суттєво зросла, адже зловмисники розуміють, що держава підтримує сім’ї полонених та зниклих безвісти, зокрема виплачує їм фінансову допомогу. Шахраї використовують цю інформацію для наживи: легко знаходять родичів військових через соціальні мережі, зв’язуються з ними, обіцяючи надати “інформацію” про рідних, і поступово вимагають гроші.

“Кількість шахраїв неймовірно зросла, оскільки вони прекрасно розуміють те, що держава піклується про цю категорію громадян і що вони мають право на виплату грошового забезпечення свого рідного. І шахраї цим зловживають. Зазвичай досить просто і доступно знайти цю категорію людей, промоніторити соціальні мережі, зв’язатися з ними за допомогою месенджера, сказати, що в нього є інформація про ту чи іншу близьку людину. І потім, коли родина потрапляє на гачок шахраїв, потихеньку висмоктувати з них гроші”, – розповів Охріменко.

Щойно Координаційний штаб отримує дані про такі випадки, їх негайно передають СБУ, Нацполіції та кіберполіції для подальших дій.

Охріменко також закликав родичів полонених та зниклих військових не публікувати детальну інформацію про своїх близьких у соцмережах. Він наголосив:

“Якщо ваш близький зник безвісти – звертайтеся до Координаційного штабу, до Об’єднаного центру при Службі безпеки, звертайтеся до Національного інформаційного бюро. Звертайтеся виключно до державних структур, які займаються цим питанням”.

Раніше Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець також попереджав про нові шахрайські схеми, пов’язані з “звільненням” полонених.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна закликає Мексику арештувати Путіна у разі його приїзду на інавгурацію президентки

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку