Українські біженці

Як я вчуся в Німеччині: історія Софії з European University Viadrina 

Софія, студентка другого курсу European University Viadrina у Франкфурті-на-Одері, поділилася своїм досвідом навчання в Німеччині. 

Зараз Софія опановує спеціальність “Культурологія”. Її шлях до німецького диплому розпочався ще в школі з поглибленим вивченням німецької мови.  Там завдяки своїм старанням вона отримала можливість безкоштовно скласти екзамен DSD C1 та згодом вступити до омріяного університету.

Вступ до німецького ВНЗ передбачав створення резюме, мотиваційного листа та збір необхідних документів. Найскладнішим етапом, за словами Софії, стало складання TestAs – німецького вступного тесту, який триває 3 години та перевіряє рівень IQ, знання з німецької та профільного предмету.

Навчання в European University Viadrina безкоштовне. Проте інші витрати студенти покривають самостійно. Зокрема, проживання в гуртожитку та харчування обходяться близько 500 євро на місяць. Семестровий збір, у вартість якого також входить проїзд на транспорт, коштує 400 євро, страхування – 100 євро. Додаткові витрати йдуть на особисті потреби, одяг, розваги тощо (близько 300 євро).

Як я вчуся в Німеччині: історія Софії з European University Viadrina 
Інфографіка/ІА”ФАКТ”

Навчальний день Софії розпочинається о 9:00 з пари, яка триває до 12:45. Після обіду в їдальні вона має вільний час, який використовує для відвідування спортзалу, самостійного навчання, хоббі або роботи. 

Студентам в Німеччині доступна можливість короткострокової роботи. Знайти її не складно, але для цього потрібен високий рівень знання німецької мови. Оплата праці за годину становить від 14 до 20 євро.

Софія виділяє гнучкість системи навчання як його головну перевагу. Студенти самостійно обирають предмети та формують власний розклад.

Адаптація до нового середовища, за словами дівчини, не була складною. Вона швидко знайшла друзів серед українських та казахських студентів, проте спілкування з німцями виявилося складнішим.

Як я вчуся в Німеччині: історія Софії з European University Viadrina 
Фото/ІА”ФАКТ”/ Семенюк Єлизавета

Софія також поділилася своїми спостереженнями щодо ставлення німецьких студентів до іноземців, зазначивши, що іноді відчувається зверхність, ймовірно, через різницю у цінностях і менталітеті.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Ключові відмінності у правилах дорожнього руху країн ЄС: про що повинні знати українські біженці

Дівчина радить українським студентам, які планують навчатися в Німеччині, не сумніватися в своїх силах, наполегливо вивчати мову та практикувати розмовну німецьку, адже вона суттєво відрізняється від академічної.

Навчання в Німеччині відкриває перед українськими студентами безліч можливостей: безкоштовну освіту, доступні варіанти роботи та цікаве студентське життя. Проте, не варто забувати й про складнощі адаптації до нового середовища та мовні бар’єри.

Семенюк Єлизавета

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку