ЄС та світ

Якими будуть підсумки Саміту миру в Швейцарії

У ЗМІ потрапив текст підсумкової декларації Саміту миру. Про це повідомляє Reuters Документ включає положення про неприпустимість ядерної зброї, забезпечення вільного торгового судноплавства, звільнення всіх військовополонених та повернення дітей, депортованих з України. У документі вказано, що  мир може бути досягнутий лише через діалог усіх сторін конфлікту та дотримання територіальної цілісності відповідно до статуту ООН.

Сьогодні, 16 червня, в останній день Глобального саміту миру в Швейцарії, країни-учасниці підпишуть спільну заяву, в якій будуть викладені їхні погляди на низку питань щодо війни в Україні. ЗМІ вдалося отримати текст цієї декларації.

15 червня в Люцерні (Швейцарія) розпочався Саміт миру, ініційований Україною. За його підсумками планується прийняття спільного комюніке щодо завершення війни в Україні. Очікується, що у документі країни світу одностайно висловлять свої позиції з трьох ключових аспектів. За даними Reuters, держави, які підтримують декларацію, поділяють спільне бачення щодо наступних важливих питань:

  • Неприпустимість використання ядерної зброї у війні в Україні. Українські атомні електростанції, зокрема Запорізька АЕС, повинні працювати безпечно під суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.
  • Забезпечення вільного, безпечного торгового судноплавства і доступу до морських портів Чорного та Азовського морів. Продовольча безпека не повинна використовуватися як засіб тиску. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно постачатися третім країнам.
  • Усі військовополонені повинні бути звільнені за принципом “всіх на всіх”. Депортовані та незаконно переміщені українські діти і цивільні особи мають бути повернуті в Україну.

У декларації також зазначається, що досягнення миру можливе лише через діалог усіх сторін конфлікту. У майбутньому планується залучення обох сторін для виконання зазначених пунктів.

Декларація наголошує, що статут ООН, який передбачає повагу до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, повинен слугувати основою для досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Країни G7 підписали декларацію підтримки відновлення України

Зазначається, що переговори щодо підсумкової декларації Саміту миру триватимуть до останньої хвилини. Серед делегацій є кілька спірних питань, і невідомо, чи буде декларація прийнята всіма державами. Розглядається можливість прийняття декларації без консенсусу, де кожна держава вкаже, чи підтримує вона її.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку