ЄС та світ

Захід має зосередитися на співпраці з Туреччиною, незважаючи на політичні розбіжності з Ердоганом: Bloomgerg

Президент Реджеп Тайїп Ердоган і його уряд протягом останніх двох років поступово знижують напруженість у відносинах зі США та Європою в певних сферах, хоча в інших сферах розбіжності зберігаються. Цього тижня, за непідтвердженими даними турецьких ЗМІ, Туреччина може спробувати врегулювати давню суперечку зі США, заморозивши використання зенітно-ракетного комплексу С-400, придбаного у Росії сім років тому, і дозволивши американським інспекторам переконатися в тому, що комплекс залишиться неактивним. Про це пише Марк Чемпіон, колумніст Bloomberg Opinion, який висвітлює події в Європі, Росії та на Близькому Сході.

Раніше цього року турецька компанія Baykar Technologies розпочала будівництво заводу для спільного виробництва безпілотників в Україні. У червні, на відміну від таких країн, як Бразилія та Індія, які прагнуть дистанціюватися від Вашингтона, Туреччина підписала спільне комюніке на мирній конференції в Женеві, організованій Україною, на підтримку її 10-пунктового плану щодо завершення війни. Крім того, вчора міністр закордонних справ Туреччини вперше за п’ять років взяв участь у неформальній зустрічі з колегами з Європейського Союзу.

Путін не задоволений такими кроками Анкари. Він це ясно дав зрозуміти, неодноразово відкладаючи запланований візит до Туреччини. Він також попросив турецьких журналістів передати Ердогану, що українці використовують його безпілотники для атак на російсько-турецький газопровід.

Війна в Україні показала, що Туреччина не має реальної альтернативи НАТО для забезпечення своєї безпеки. Чемпіон вважає, що відносини Анкари із Заходом змінилися назавжди. Незважаючи на те, що Ердоган продовжує ув’язнювати журналістів і контролювати незалежні інституції, що свідчить про відсутність спільних цінностей між Туреччиною та західними країнами, співпраця залишається важливою.

Колумніст також наголошує, що для поліпшення відносин усі сторони можуть зробити певні кроки. Європа могла б пом’якшити візові обмеження для бізнесменів, які відвідують країни ЄС, оскільки Туреччина є членом Митного союзу ЄС. ЄС також повинен підтримувати передачу озброєнь, таких як винищувачі Eurofighter, що допоможе зміцнити спільні інтереси безпеки Туреччини та ЄС. Тим часом США можуть знову спробувати розв’язати питання з С-400.

ЧИТАТИ
Голодна куниця залишила без світла два німецькі міста: 130 тисяч людей без електрики

“Ердогану варто зменшити свою антизахідну риторику, включаючи критику на адресу Ізраїля. Однак навіть якщо цього не станеться, Туреччина залишатиметься важливим партнером і після його відходу”,— пише Чемпіон.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку