Україна

Заступник мера Києва та депутати Київради опинилися під слідством через незаконне заволодіння землею

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про масштабну операцію, спрямовану на викриття корупції в земельній та бюджетній сфері Києва. Про це інформує пресслужба НАБУ.

Правоохоронці виявили злочинну організацію, яка незаконно заволодівала столичною землею для забудови та повністю контролювала ухвалення місцевою владою рішень щодо надання прав на землю.

“Серед підозрюваних: ексдепутат КМР (Київської міської ради), керівник злочинної організації; заступник голови Київської міської державної адміністрації; голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, чинні депутати КМР; перший заступник та заступник директора комунальних підприємств; четверо інших осіб”, — йдеться у повідомленні.

Також повідомляється про затримання семи учасників злочинної організації, проте їхні особи не уточнюються. Прізвища підозрюваних не розголошуються, але зазначається, що керівник угруповання є “медійно відомою” особою. Зокрема, він мав “значний вплив” на процеси в КМДА та Київській міськраді. Йдеться про призначення лояльних посадовців, звільнення підконтрольних службовців, а також на розподіл бюджетних коштів в інтересах злочинної організації.

“Учасники злочинної організації знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі подавали до міськради заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що давало змогу уникати торгів”, – зазначають у НАБУ.

За інформацією відомства, у 2023-2024 роках злочинна організація незаконно вилучила з власності територіальної громади Києва земельну ділянку в центрі міста вартістю 11,6 млн гривень, спричинивши відповідні збитки. Водночас завдяки оперативним діям правоохоронців вдалося запобігти незаконному заволодінню ще шістьма земельними ділянками в столиці загальною вартістю 83,7 млн гривень.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Український тріумф: троє боксерів здобули перемоги в андеркарді бою Усик – Ф’юрі

Імена не розголошуються. Однак, за інформацією Центру протидії корупції, обшуки, зокрема, відбулися у київського бізнесмена Дениса Комарницького. Серед фігурантів справи – заступник Віталія Кличка Петро Оленич, голова земельної комісії Київради Михайло Терентьєв та членкиня цієї ж комісії Олена Марченко.

Комарницький вже відреагував на інформацію про нього в ЗМІ та сьогоднішні обшуки, вказавши на “системну кампанію, спрямовану не лише проти мене, а й на дискредитацію київської міської влади та її представників”.

Нагадаємо, що Денис Комарницький очолював фракцію “Блоку Леоніда Черновецького” у Київраді з 2008 до 2010 року. Після парламентських виборів 2019 року, за даними ЗМІ, він отримав статус “смотрящого за Києвом”. Його ім’я неодноразово фігурувало у скандалах, пов’язаних із непрозорими забудовами та розподілом міських ресурсів.

Компанії, пов’язані з Комарницьким, регулярно вигравали великі підряди на будівництво та реконструкцію об’єктів від комунальних підприємств Києва. Зокрема, він був бенефіціаром компанії-генпідрядника будівництва Подільського мостового переходу, кошторисна вартість якого, за рішенням Київради, зросла з 11,2 млрд гривень до 19,9 млрд гривень.

Нардеп Гео Лерос заявляв, що через посередництво народного депутата від “Слуги народу” Миколи Тищенка та Дениса Комарницького Офіс Президента систематично отримував “валютні кошти” зі столичного бюджету.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку