Україна

Зеленський підписав закон про мораторій на виплату зовнішнього боргу до жовтня

Київ досяг принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України щодо реструктуризації боргу.

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 11396, який дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня. Ця інформація оприлюднена на сайті Верховної Ради.

Парламент ухвалив відповідний законопроєкт 18 липня. Окрім дозволу на призупинення виплат за зовнішнім боргом, документ надає уряду можливість перевести гарантований державою борг колишнього “Укравтодору” до державного боргу та здійснити його реструктуризацію. Це стосується серії єврооблігацій 2021 року на загальну суму $700 млн плюс відсотки.

Міністерство фінансів називає ухвалення цього закону необхідним технічним рішенням, що надає уряду гнучкість перед досягненням принципової угоди про реструктуризацію з власниками державного та гарантованого державою зовнішнього комерційного боргу України.

Україні вдалося досягти принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України щодо реструктуризації боргу. До комітету кредиторів увійшли Amundi SA, BlackRock Inc, Amia Capital LLP та інші інвестори, які разом представляють власників близько 25% облігацій.

За даними Мінфіну, угода про реструктуризацію передбачає обмін існуючих єврооблігацій на нові єврооблігації із номінальним зниженням вартості боргу на 37% на початковому етапі та зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%.

Після завершення реструктуризації строк погашення єврооблігацій буде продовжено: перше погашення на суму $1,17 млрд відбудеться у 2029 році. Без реструктуризації основна сума боргу на $9,38 млрд (без урахування капіталізованих відсотків) підлягала б виплаті в період з 2024 по 2029 рік.

Ця угода надасть Україні фінансову стабільність та можливість зосередитися на важливих внутрішніх реформах і розвитку економіки.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Сирський повідомив про старт нової програми підготовки інструкторів навчальних центрів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку