У цей день

11 квітня: події у цей день

11 квітня відзначають:

Міжнародний день “Будьте добрими до юристів” — цей день щорічно відмічають у другий вівторок квітня на честь протидії негативним стереотипам щодо юристів і створення більш позитивного іміджу адвокатури.

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона – дата події обрана на честь дня народження Джеймса Паркінсона – англійського лікаря, який першим описав захворювання, виникає через втрату нервових клітин у чорній субстанції. Хвороба Паркінсона є хронічною і невиліковною, прогресує повільно. Найчастіше зустрічається у людей похилого віку.

День підводного човна — цю дату обрано на честь першого занурення американського човна під воду 1900 року.

Події у цей день:

1992 – Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн, після чого почалися тривалі російсько-українські переговори щодо статусу флоту та його дислокації;

2017 – Рада міністрів Європейського Союзу ухвалила рішення про скасування короткострокових віз для громадян України під час відвідин 32 країн ЄС та Шенгенської зони.

11 травня 1857 року помер Ежен Франсуа Відок — один із перших сучасних приватних детективів і “батько” карного розшуку в його сучасному вигляді.

Відок служив в армії, брав участь у 15 дуелях, потрапив у банду грабіжників. Бувши за ґратами, його називали “королем ризику”.

Крім карного розшуку, Відок вніс великий внесок у зародження та становлення трасології і кримінології, розробивши стійке чорнило та гіпсову заливку слідів взуття. Також він розробив систему оперативного обліку правопорушників, яка згодом стала повсюдною і з незначними змінами дійшла до наших днів.

Відок першим із поліцейських керівників почав звертатися до представників науки для проведення науково-технічної експертизи виявлених речових доказів та предметів з місця злочину (зокрема, першої в історії балістичної експертизи), став проводити слідчі експерименти для відтворення картини злочину.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  1 жовтня: свята і події в цей день

Після остаточного звільнення з поліції організував перше в світі власне “Бюро розслідувань”. До нього зверталися перші особи держави, він знав багато секретів, брав участь у розслідуванні дивних та таємничих справ.

Відок є головним героєм авантюрного роману. У “Паризьких таємницях” Ежен Сю використав безліч його історій. Жан Вальжан та водночас інспектор Жавер у Віктора Гюго – це теж Відок. Едгар По у своїх творах згадує ім’я колишнього карного злочинця, який став детективом. Також Відока називають прототипом каторжника Вотрена – персонажа кількох творів Бальзака.

11 травня 1812 року Джон Беллінгхем, ліверпульський купець, який подав скаргу на уряд, убив прем’єр-міністра Великобританії Спенсера Персеваля.

Персеваль до прем’єрства був адвокатом, першим лордом казначейства, королівським радником, генеральним прокурором. Противник полювання, азартних ігор та подружньої невірності не пив стільки, скільки більшість членів парламенту щедро жертвував на благодійність і любив проводити час зі своїми дванадцятьма дітьми. На чолі уряду зміг перемогти економічну депресію та бунти, досить успішно провів війну на піренейському півострові, незважаючи на поразку опозиції, та заручився підтримкою принца-регента. Однак зла на владу людина застрелила його у вестибюлі палати громад … Коли вбивцю схопили, хтось запитав, навіщо він зробив і той відповів: “Уряд не задовольнив моїх претензій. Зі мною погано обійшлися”.

11 травня 1720 року неподалік від німецького міста Ганновер народився Карл Фрідріх Ієронім фон Мюнхгаузен.

Вважається, що рід Мюнхгаузенів був заснований у 12 столітті лицарем Хейно, який брав участь у Хрестових походах під проводом самого Фрідріха Барбаросси. “Мюнхгаузен” означає “будинок ченця”. Саме тому на гербах усіх Мюнхгаузенів зображений чернець із палицею та книгою.

Мюнхгаузен був не лише персонажем казкових історій, але й реальною людиною. У лютому 1738 року молодий барон Мюнхгаузен прибув до Санкт-Петербургу, де йому довелося служити у принца Брауншвейгського. Після виходу у відставку в чині ротмістра і повернення на батьківщину барону стало нудно, і він почав розважати своїх сусідів-поміщиків своїми разючими пригодами в мисливському павільйоні, побудованому ним самим і обвішаному головами диких звірів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  18 травня: свята і події в цей день

Пишуть, що в житті барон був людиною сильної та пропорційної статури, з круглим правильним обличчям, але як літературного героя його зображують сухим стареньким з хвацько закрученими вусами і еспаньолкою. Цей образ був створений ілюстраціями Ґюстава Дорі у 1862 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку