У цей день

14 липня: свята і події в цей день

14 липня відзначають, День хаосу та безладдя (День стовпотворіння), Міжнародний день небінарних людей.

День хаосу та безладдя (День стовпотворіння)

14 липня у світі святкують Pandemonium Day, або День стовпотворіння. Термін “Pandemonium” відомий ще з біблійних часів, проте набув поширення лише у 17 столітті завдяки поемі англійського поета Джона Мільтона “Втрачений рай”. Автор використав сюжет з Біблії, назвавши цим словом чертоги скинутого з Небес занепалого ангела, що уособлює собою сили Зла. Буквально “pandemonium” з латинської перекладається як стовпотворіння, сум’яття і безлад. Заснування такого свята трактують неоднозначно, і вкладають у пояснення його значення різний сенс. З одного боку, свято, присвячене хаосу, може викликати напругу. З іншого боку, звернення до теми хаосу відсилає нас до стародавніх теорій походження світу, створеного з цього самого хаосу або з нічого. Ця ж теорія лежить і в основі християнського віровчення, яке говорить про те, що Господь створив світ із хаосу.

У складному сучасному світі, сповненому стресів і повсякденних турбот, людині буває важко дотримуватися впорядкованого способу життя та утримувати в порядку свій дім. Іноді безлад виходить з-під контролю, завдаючи додаткового душевного дискомфорту. Організатори свята пропонують нагадати про те, що безлад – це нагода зробити крок назустріч чомусь новому. У повсякденному житті безлад може стати можливістю упорядкувати навколишній світ по-новому, зробивши його ще кращим. Пропонується провести цього дня генеральне прибирання, позбутися непотрібних речей та навести лад у думках.

Міжнародний день небінарних людей

14 липня з 2012 року святкують Міжнародний день небінарних людей (International Non-Binary People’s Day). Небінарна гендерна ідентичність означає усвідомлення себе поза межами традиційного розділення статей на чоловічу та жіночу. Небінарні особи можуть мати декілька гендерів або не мати жодного (агендерність). Гендер не пов’язаний із сексуальною орієнтацією та андрогінністю. Метою дня є привернення уваги до проблем, з якими стикаються небінарні особи, підвищення обізнаності щодо гендерквіру та подолання дискримінації. Першою людиною в США, яка отримала юридичне визнання небінарного гендеру, був Джеймс Шупе у 2016 році. Подібна практика розпочалася в Австралії ще у 2003 році, коли Алекс Макфарлейн отримав статус інтерсексуальної особистості.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  30 березня: свята і події в цей день

День рибалки в Україні

Щорічно другої неділі липня Україна відзначає професійне свято – День рибалки. Подія була встановлена 22 червня 1995 року. Метою Дня рибалки є привернення уваги суспільства до працівників рибного господарства та подяка їм за їхню працю, а також підвищення зацікавленості до рибальства. Рибальство потребує певних вмінь та знань, це заняття не можна назвати легким. Професія рибалки є дуже давньою, вона виникла одночасно з полюванням та збиранням. У день свята рибалки організовують різні змагання та весело проводять час у колі однодумців.

Цікаві факти:

Риболовля є одним з найдавніших ремесел, відомих людині. Археологічні знахідки свідчать про те, що люди займалися риболовлею понад 40 тисяч років тому.

Багато культур мають свої рибальські пісні, вірші та легенди. Наприклад, у японській культурі існують легенди про рибалок, які стали героями або знайшли скарби.

Хоча багато рибалок досі використовують традиційні методи, сучасна риболовля включає такі технології, як сонари для виявлення риби та GPS для навігації.

Риболовля є не тільки професією, але й популярним спортом. Спортивна риболовля включає змагання на найбільшу спійману рибу або найбільшу кількість риби.

Рибалки часто співпрацюють з науковцями для дослідження морських екосистем і збереження видів риб. Вони можуть допомагати в зборі даних та спостереженнях.

Багато знаменитостей та відомих особистостей займаються риболовлею як хобі. Наприклад, Ернест Хемінгуей був відомим рибалкою і навіть написав книгу “Старий і море” на основі свого досвіду.

Сучасні рибалки все більше звертають увагу на стійкість і збереження ресурсів. Існують практики “піймав-відпустив”, які дозволяють насолоджуватися риболовлею, не завдаючи шкоди популяціям риб.

Найбільша спіймана риба була білою акулою вагою понад 1200 кг, спійманою в Австралії. Найбільший тунця важив понад 680 кг і був спійманий біля берегів Нової Шотландії.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  22 лютого: свята і події в цей день

У багатьох спільнотах риболовля є не лише способом заробітку, а й важливою соціальною діяльністю, що об’єднує людей. Рибалки часто передають свої знання та навички з покоління в покоління.

Інші події 14 липня:

1933 – вийшов перший мультфільм Макса Флейшера про моряка Папая.

1945 – новий уряд Італії оголосив війну Японії.

1946 – вийшло перше видання книги Бенджаміна Спока “Дитина і догляд за нею”.

1952 – “Дженерал Моторс” оголосила про початок встановлення перших автомобільних кондиціонерів.

1969 – розпочалася футбольна війна між Сальвадором і Гондурасом.

1976 – у Канаді скасували смертну кару.

2000 – Георгій Гонгадзе офіційно звернувся до Генерального прокурора України з фактами про стеження за ним.

2022 – масований ракетний удар по Україні, зокрема по Вінниці, що призвело до загибелі 27 людей, серед яких троє дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку