Україна

17-річна киянка винайшла унікальний матеріал для захисту військових (відео)

Анастасія Мініцька, 17-річна випускниця київського технічного ліцею, разом зі своїм наставником з КПІ створила унікальний матеріал, який може значно покращити захист військових.

Працюючи в лабораторії кріогенної техніки КПІ, Анастасія вдосконалила пористий алюміній, раніше розроблений для військових цілей. Додавши спеціальні наповнювачі, вона зробила матеріал ще легшим, пластичнішим та міцнішим, що дозволяє йому ефективніше протистояти руйнуванню під час удару.

“Ми використовуємо пористий зразок алюмінію, вставляємо його у камеру екструдера і засипаємо полімер у вигляді гранул. Під тиском і нагріванням полімер проходить крізь пористий зразок, просочуючи його“, – пояснює Анастасія процес створення матеріалу.

За словами юної дослідниці, цей матеріал може бути корисним для захисту військових під час розмінування територій, а також як додатковий шар поверх бронежилетів для зменшення травмування.

Коли оцей матеріал нам показали, його теж хотіли розроблювати як домфірующий елемент – він міг використовуватися при вибухах і все інше – він легкий і гарна міцність”, – пояснив завідувач навчально-наукової лабораторії кріогенної техніки фізико-математичного факультету НТУ Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського” Олег Козленко.

Винахід вже подано на патент, і Анастасія мріє про його випробування в польових умовах. Вона готова доопрацювати матеріал, якщо це буде потрібно для його ефективного застосування.

“Ми використовуємо пористий зразок алюмінію, який до цього отримували у лабораторії, вставляємо у камеру екструдера і далі засипаємо полімер у вигляді гранул, проходить крізь шнек, який як частинка, яка крутиться і створює тиск, під яким полімер проходить до камери, нагрівається і під тиском проходить крізь пористий зразок. І він отримує просочення, ми отримуємо ось такий от зразочок”, – каже дослідниця Анастасія Мініцька.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Литва приєднається до надання Україні додаткових систем ППО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку