44% українців виступили за переговори, однак більшість проти виконання умов Путіна: опитування
На заході України найменший показник підтримки такої ідеї – 35%, у той час, як на півдні за переговори виступають 60% респондентів.

Центр Разумкова провів опитування з 20 до 28 червня 2024 року, результати якого показали, що 44% жителів тилової України вважають, що настав час для початку офіційних мирних переговорів з Росією. Водночас 35% респондентів не погоджуються з цим. Більшість опитаних також не згодні з умовами, запропонованими президентом Росії Володимиром Путіним.
Згідно з дослідженням, проведеним на замовлення ZN.UA, майже половина (49%) жителів центральної України спокійно сприймуть новину про початок переговорів з Росією. Найнижчий рівень підтримки переговорів виявили на заході країни – лише 35%.

Особливо показовими є дані зі сходу України, де населення щодня страждає від російських атак. Лише 33% жителів східних регіонів готові до переговорів, тоді як 34% виступають проти, а 32% ще не визначилися. На півдні України 60% опитаних вважають, що час для офіційних переговорів з Росією настав, що на 16% перевищує середній показник по країні.
Попри це, більшість українців не погоджуються з виконанням умов, висунутих Володимиром Путіним напередодні Саміту миру. Зокрема, 83% опитаних не підтримують виведення українських військ з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, а 84% виступають проти передачі цих територій агресору.
Також, 77% українців не погоджуються зі скасуванням всіх західних санкцій проти Росії. Щодо нейтрального, позаблокового без’ядерного статусу України, зафіксованого в Конституції, думки розійшлися: 58% проти, 22% за.
На заході України лише 9% респондентів допускають внесення таких змін до Конституції. У центрі цей показник становить 25%, на сході – 23%. Найбільша підтримка нейтралітету спостерігається на півдні – 39% жителів цього регіону готові підтримати цей статус, причому більше схиляються до нейтралітету люди віком 60+.

Видання ZN.UA акцентує увагу на тому, що опитували жителів тилової частини України, оскільки основна частина добровольців і військових перебуває на фронті. Через це результати дослідження не можуть повністю відображати думку всієї країни, а лише думку тилу.