Україна

77 посадовців МСЕК викрито на хабарництві з початку року: МОЗ

З початку 2024 року українські правоохоронні органи викрили 77 посадовців, причетних до корупційних злочинів у системі медико-соціальної експертизи (МСЕК), а також виявили діяльність 7 злочинних угруповань серед представників цих комісій. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я після зустрічі міністра Віктора Ляшка з представниками Служби безпеки України та керівниками МСЕК, яка відбулася 11 жовтня.

МОЗ також повідомило, що у співпраці з правоохоронцями було перевірено близько 19 тисяч медико-експертних справ.

“Результати цієї співпраці ми всі бачимо останнім часом у ЗМІ у вигляді повідомлень про затримання та вручення підозр”, – підкреслили в міністерстві.

Ця зустріч стала продовженням обговорення реформування системи МСЕК, яке розпочалося 10 жовтня з громадськими активістами. Під час дискусії був представлений новий законопроєкт, який передбачає системні зміни в роботі медико-соціальної експертизи. Ініціатива включає поправки до 27 законів і кодексів України.

Основні зміни стосуються цифровізації процесів у МСЕК, що має значно знизити ризики корупції. Використання електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) стане обов’язковим для прийняття рішень комісією, що дозволить контролювати всі етапи прийняття рішень і запобігати можливим зловживанням.

Серед ключових нововведень:

  • Експертизи будуть проводитися в кластерних та надкластерних лікарнях, де є всі необхідні фахівці та можливості для додаткових обстежень.
  • Направлення на експертизу здійснюватиметься на основі чітких критеріїв, підтверджених через електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).
  • Запроваджується електронне направлення для проходження експертизи.
  • Сімейні або лікуючі лікарі зможуть самостійно направляти пацієнтів на експертизу, без потреби залучати лікарсько-консультативні комісії.
  • При ухваленні рішення комісією враховуватимуться дані, отримані під час реабілітації, і комісія зможе направляти пацієнтів на додаткові обстеження.
  • Розробляється спеціальний інструмент оцінки потреб пацієнтів, який буде використовуватися також в інших сферах.
  • Оновлюється механізм фінансування експертиз: кошти за проведення оцінювань будуть виділятися через окрему бюджетну програму і сплачуватимуться Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні катастрофічними темпами зменшується населення: МОЗ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку