ЄС та світ

У США стався історично рекордний обвал фондових ринків: за два дні втрачено $6,6 трлн

Фінансові ринки США пережили безпрецедентне падіння — інвестори втратили $6,6 трильйона всього за четвер і п’ятницю. Це стало наймасштабнішим дводенним обвалом за всю історію, згідно з даними Dow Jones Market Data. Від інавгурації Дональда Трампа 17 січня сукупні втрати ринку перевищили $11 трильйонів. Про це повідомляє MarketWatch.

Основним фактором обвалу стало несподіване оголошення нових масштабних мит, які значно перевищили прогнози аналітиків. Урядові заяви, зроблені в середу, викликали паніку серед інвесторів і запустили хвилю масових продажів на біржах.

Попри намагання президента стабілізувати ситуацію, зокрема згадкою в соцмережі Truth Social про «результативну» телефонну розмову з прем’єр-міністром В’єтнаму, ці сигнали не змогли змінити загальний тренд. Акції компанії Nike, що має великі виробничі потужності у В’єтнамі, на тлі цієї новини зросли в ціні, однак це стало винятком у загальному негативному тлі.

На думку експертів, без чіткої позиції з боку адміністрації щодо можливого перегляду тарифної політики невизначеність на ринку лише зростатиме.

Індекси Dow Jones та S&P 500 суттєво знизилися — на 10% та 13,7% відповідно. Особливо різке падіння зафіксовано в технологічному секторі: Nasdaq Composite опустився на 19,5%, а з піку 19 лютого — вже на понад 21%, фактично увійшовши в зону «ведмежого ринку».

Найбільших втрат зазнав індекс Russell 2000, який охоплює малокапіталізовані компанії. Його падіння на 20,3% стало найгіршим стартом президентського терміну в історії. У четвер він втратив понад чверть від свого історичного максимуму, зафіксованого в листопаді минулого року.

Падіння у четвер стало найбільшим за день з березня 2020 року — початку глобальної економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19. У п’ятницю негативна динаміка збереглась: Dow Jones втратив 1600 пунктів лише за кілька останніх годин торгів. У підсумку тиждень став для S&P 500 найгіршим з часів «коронавірусного обвалу».

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  США мають продовжувати фінансувати українську армію, щоб Путін зазнав невдачі, - Селеста Волландер

Нагадаємо, 2 квітня Дональд Трамп підписав указ про введення базового митного збору у 10% на весь імпорт до США, а також підвищив тарифи для кількох десятків країн із найбільшим торговельним дефіцитом. Ці дії і стали каталізатором масштабної біржової турбулентності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку