ЄС та світ

Аномальна спека призводить до виходу з ладу електромереж у світі: Bloomberg

Кліматичні зміни наражають на небезпеку роботу електромереж через повені та посухи

По всьому світу ризик відключення електрики стає дедалі серйознішим. Спекотне літо призводить до різкого зростання попиту на охолодження, оскільки високі температури викликають провисання проводів і підвищують ризик виникнення лісових пожеж. Про це повідомляє Bloomberg.

Модернізація енергетичної інфраструктури не встигає за зростаючими потребами, хоча зусилля зі скорочення використання викопного палива роблять розподіл електроенергії ще більш важливим. Різке зростання споживання і нестабільність поставок призвели до серйозних проблем: наприкінці червня блекаут у Чорногорії вивів з ладу мережі сусідніх країн, викликавши хаос у домогосподарствах, лікарнях і пляжних барах. Подібні інциденти спостерігалися по всьому світу.

Мільйони будинків у Х’юстоні (штат Техас) залишилися без електрики після урагану “Берил”, що позбавило їх кондиціонерів під час спекотної погоди. Перебої в роботі мереж від Еквадору до Індії, що зачепили останніми тижнями як країни з розвиненою економікою, так і ті, що розвиваються, є провісниками майбутніх потрясінь.

Кліматична криза наражає електричні мережі на небезпеку раптових повеней, які руйнують опори ліній електропередач, посух, що висушують водосховища, і стрибків попиту на охолодження під час сильної спеки.

За даними BloombergNEF, для досягнення мети “нетто-нуля” до 2050 року розширення енергосистеми коштуватиме приблизно 24,1 трильйона доларів, що перевищує інвестиції в поновлювані джерела енергії. США і Китай, які мають великі території та високий рівень споживання енергії, зіткнуться з найбільшими витратами, але жодна країна не залишиться осторонь.

Відключення електрики найчастіше відбуваються під час раптового ввімкнення або вимкнення великих обсягів попиту чи пропозиції. Пошкодження від ураганів, сплеск вироблення електроенергії з поновлюваних джерел або різкі стрибки споживання можуть призвести до відключень, якщо мережа недостатньо стійка.

Зміна клімату підвищує вразливість не тільки економік, що розвиваються. Проблеми з енергопостачанням торкнулися також країн середнього рівня, включаючи багаті на енергоресурси Мексику і Кувейт, а також імпортерів, таких як Албанія.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  ЮНЕСКО вперше офіційно засудила дії РФ та визнала наявність загрози для України

У червні в місті Чіуауа, Мексика, відключення електрики для водяних насосів призвело до припинення водопостачання для понад 70 тисяч осіб на два тижні. Загалом спека спричинила вимкнення електроенергії у 21 штаті Мексики, що навіть призупинило виробництво на заводі Volkswagen AG у Пуеблі на чотири години.

Крім того, спека спричинила вимкнення електроенергії в чотирьох балканських країнах, включаючи Боснію та Герцеговину і значну частину хорватського узбережжя, залишивши без електрики 4 мільйони людей. Температура близько 40 градусів за Цельсієм призвела до виходу з ладу однієї системи за іншою через різке зростання споживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку