Антимонопольний комітет розпочав розслідування проти Радабанку

Антимонопольний комітет України (АМКУ) офіційно відкрив провадження у справі щодо акціонерного товариства Радабанк. Банку інкримінують два порушення, що стосуються неналежного надання інформації регулятору, повідомляє пресслужба відомства,
Перше порушення полягає в тому, що Радабанк не в повному обсязі надав запитувану інформацію на вимогу заступника голови Комітету від 13 травня 2024 року. Другий випадок — аналогічне порушення у відповідь на звернення від 13 червня того ж року. Обидва епізоди класифіковані за пунктом 14 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.
Державним уповноваженим у цій справі призначено заступника голови АМКУ Дениса Клюшникова. Термін розгляду може тривати до трьох років. На цей момент конкретні обставини справи та причини неналежного інформування залишаються невідомими.
Національний банк України 3 грудня 1993 року зареєстрував банк під назвою “Міжгалузевий комерційний Земельний банк Агрос”, який був розташований у місті Хмельницький. 4 лютого 1997 року у зв’язку зі зміною назви банк було перереєстровано як закрите акціонерне товариство “Акціонерний банк “Радабанк”, після чого він почав працювати на фінансовому ринку Дніпропетровської області.
30 листопада 2018 року відбулася чергова зміна найменування — банк отримав назву Акціонерне товариство “Акціонерний банк “Радабанк” (АТ “АБ “Радабанк”). Серед акціонерів банку — Володимир Городницький, Тетяна Городницька, Ігор Городницький та Вадим Сисенко.
У липні 2020 року Тетяна Городницька збільшила свою частку в статутному капіталі банку з 30,205% до 62,205%, отримавши пакет акцій від брата Володимира Городницького. Внаслідок цього частка Володимира Городницького зменшилася з 54,565% до 22,565%.
Згідно з інформацією Національного банку України, станом на 1 травня 2020 року “Радабанк” займав 39-те місце за розміром загальних активів (2,237 млрд грн) серед 75 банків, що діяли в Україні.
Нагадаємо, що в січні Національний банк України наклав на Радабанк штраф у розмірі 2 мільйони гривень за порушення закону про фінансовий моніторинг. Тоді йшлося про неналежну оцінку ризиків і недотримання вимог у сфері протидії відмиванню коштів.