Apple втратила статус найдорожчої компанії світу

Компанія Apple втратила статус найдорожчої компанії у світі: лідерство знову перейшло до корпорації Microsoft. Про це повідомляє CNBC з посиланням на дані відкритих біржових торгів.
Акції Apple знижувались чотири торгові сесії поспіль, загальне падіння досягло 23%. На момент закриття торгів ринкова капіталізація компанії становила 2,59 трильйона доларів. Попри те, що акції Microsoft також втрачали в ціні, ринкова оцінка цієї компанії залишилася вищою — 2,64 трильйона доларів. Третє місце в рейтингу найдорожчих компаній займає Nvidia з показником у 2,35 трильйона.
До початку масштабних розпродажів на фондовому ринку США капіталізація кожної з трьох компаній перевищувала 3 трильйони доларів. Microsoft уже займала перше місце у світовому рейтингу влітку 2024 року, пізніше поступившись позицією Nvidia. Надалі саме Nvidia та Apple конкурували за лідерство.
Зміна в рейтингу стала наслідком того, що Apple втрачає в ціні швидше за інші великі технологічні компанії. Це пов’язано з високою залежністю виробника iPhone від Китаю. Починаючи з 9 квітня, мито на імпорт товарів з цієї країни до США становитиме 104%. За повідомленнями аналітиків, близько 90% iPhone виготовляються в Китаї. Хоча Apple почала переносити частину виробництва до Індії та Вʼєтнаму, ці країни також потрапили під дію нових мит — 26 і 46 відсотків відповідно.
Аналітики прогнозують, що Apple буде змушена підвищити ціни на свою продукцію. Президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про запровадження імпортних мит проти 185 країн і територій, які набрали чинності вже за кілька днів.
У період між оголошенням тарифів і їх фактичним введенням магазини Apple у США зазнали значного напливу покупців. Клієнти були стурбовані можливим подорожчанням техніки після того, як Трамп запровадив 54% мито на імпорт з Китаю — основного виробника iPhone.
За словами співробітників роздрібних магазинів Apple, черги 5–6 квітня ще не досягали масштабів, які спостерігаються під час запуску нових моделей, але вже нагадували атмосферу “жвавого святкового сезону”.