ЄС та світ

Аргентина домагається міжнародного ордеру на арешт президента Венесуели Мадуро

Федеральна палата Аргентини ухвалила рішення про звернення до судді Себастьяна Рамоса з проханням видати міжнародний ордер на арешт президента Венесуели Ніколаса Мадуро для проведення допиту щодо порушень прав людини. Про це повідомляє видання LA NACION.

Згідно з текстом ухвали, суд встановив, що у Венесуелі діє систематичний план репресій, який включає насильницькі зникнення, тортури, вбивства та переслідування частини цивільного населення. Ця практика розпочалася ще у 2014 році й продовжується до сьогодні.

Рішення було ухвалене після розгляду скарги, поданої організацією, яку очолює американський актор Джордж Клуні разом зі своєю дружиною Амаль. Вони звернулися з вимогою допитати Мадуро щодо його можливої причетності до злочинів проти людяності.

Судді зазначили, що численні свідчення жертв, а також міжнародні звіти про порушення прав людини у Венесуелі вказують на існування масштабної системи державних репресій.

“Ми спостерігаємо, що свідчення яскраво відображають пережиті потерпілими події — які, здається, демонструють загальну схему державних дій — і відображаються у різних звітах міжнародних організацій, що висвітлюють суперечливі аспекти правової держави у Венесуелі, переслідування — викрадення, тортури, вбивства — цивільного населення та небажання дотримуватися демократичних норм”, – йдеться у заяві.

У рішенні також зазначено, що зібрані докази є достатніми для негайного виклику Ніколаса Мадуро та Діосдадо Кабельйо, одного з лідерів венесуельської правлячої партії, для надання свідчень у якості підозрюваних.

Судді наголосили, що враховуючи тяжкість звинувачень, які стосуються дій, вчинених самою структурою венесуельської держави, і той факт, що ці злочини тривають і зараз, необхідно запобігти подальшому перешкоджанню розслідуванню, припиненню злочинної діяльності та уникненню нових жертв порушень прав людини. З огляду на це, було прийнято рішення звернутися до Інтерполу із запитом про негайний арешт Ніколаса Мадуро Мороса з метою екстрадиції до Аргентини.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Instagram робить всі підліткові акаунти приватними

Таке ж розпорядження видане щодо інших підозрюваних, включаючи високопосадовців венесуельського уряду та осіб, причетних до організації репресій, які ще не були ідентифіковані. Всього у справі фігурують Ніколас Мадуро, Діосдадо Кабельйо та ще близько 30 підозрюваних, серед яких міністр внутрішніх справ та юстиції Венесуели.

Позов був ініційований адвокатом Томасом Фаріні Дуґґаном у співпраці з міністром безпеки Буенос-Айреса та членом Аргентинського форуму за демократію в регіоні (Fader) Вальдо Вольфом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку