Астронавти NASA повертаються додому після 9 місяців перебування на МКС

18 березня астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс залишили Міжнародну космічну станцію на борту капсули SpaceX, завершивши дев’ятимісячне перебування на орбіті, яке затяглося через технічні несправності їхнього корабля Boeing Starliner. Про це повідомляє Reuters.
Вілмор і Вільямс — досвідчені астронавти NASA та колишні льотчики-випробувачі ВМС США — разом із двома іншими членами екіпажу здійснили відстиковку від орбітальної станції о 1:05 ночі за східним часом у кораблі Crew Dragon. Подорож додому триватиме 17 годин.
Очікується, що капсула з чотирма астронавтами на борту приводниться біля узбережжя Флориди у вівторок о 17:57 за східноєвропейським часом.
Повернення Вілмора та Вільямс завершує незвичайну та затяжну місію, позначену невизначеністю й технічними труднощами, які перетворили рідкісний для NASA тестовий політ на ситуацію надзвичайного характеру. Проблеми з космічним кораблем Boeing Starliner стали також гучною політичною темою.
Спочатку пара стартувала в космос у червні як перший екіпаж Starliner для восьмиденної тестової місії. Однак через несправності в системі двигунів Boeing Starliner повернення затягнулося на місяці.Тривале перебування в космосі може негативно впливати на людський організм — зокрема, спричинити атрофію м’язів та проблеми із зором.
Час безперервного перебування у космосі для Вілмора і Вільямс склав 286 днів. Це більше за середню тривалість стандартної шестимісячної місії на МКС, однак менше за рекорд американського астронавта Френка Рубіо. Його місія тривала 371 день і завершилася у 2023 році після аварійної ситуації з витоком охолоджувальної рідини на російському кораблі.