Більшість виробників військових технологій вже перенесли або планують перенести частину бізнесу за кордон: опитування ТСУ
Респондденти стверджують, що відкриття експорту могло би стати ключовим фактором, що стримав би їх від релокації.

Серед виробників безпілотників та іншої технологічної продукції, які є членами асоціації “Технологічні сили України” (ТСУ), 85% розглядали можливість перенесення частини свого бізнесу за кордон або вже здійснили цей крок. Про це свідчить опитування ТСУ для “Економічної правди”. Як зазначають респонденти, відкриття експорту могло би стати ключовим фактором, що стримав би їх від релокації.
За два роки після початку повномасштабного вторгнення Росії, оборонно-промисловий комплекс (ОПК) України зріс у три рази – до $3 млрд. З 500 компаній, що працюють у цьому секторі, 80% є приватними підприємствами.
Результати опитування показують, що 85% опитаних компаній замислювалися над релокацією або вже перенесли частину бізнесу за межі країни. Відповідаючи на запитання “Що могло б утримати вас від релокації?”, 80% респондентів зазначили можливість відкриття експорту, 72% – збільшення державного замовлення, а 69% – укладання багаторічних контрактів.
Опитування було проведено серед 35 компаній, які залучені до оборонного замовлення. Згідно з отриманими даними, 38% підприємств повідомили, що більш ніж половина їхніх виробничих потужностей на цей час простоюють. Лише третина респондентів вказала, що їхні цехи повністю завантажені роботою.
Основними причинами, які підштовхують виробників до переїзду за кордон, є незавантажені виробничі потужності та відсутність коштів для розвитку. Додатковими факторами є загроза ракетних ударів, перебої з електропостачанням та мобілізація працівників. Переїзд також дозволить компаніям скористатися можливостями відкритого експорту зброї в нових країнах для виходу на світовий ринок.