Українські біженці

Близько 20 млрд злотих отримав польський бюджет завдяки українським біженцям

Польща прихистила більш ніж 900 тис. українських біженців. Більшість поляків усе ще підтримують ідею допомоги українцям, що втікають від війни, утім, деякі громадяни країни нарікають на високі витрати платників податків, спрямовані на допомогу мігрантам. Це не зовсім так. Більшість біженців працездатного віку в Польщі вже мають роботу. Наразі вони приносять до бюджету країни більше, ніж на них виділяється.

Якщо врахувати різні види податків та зборів, які українці сплатили до бюджету Польщі у 2023 році, загальна сума надходжень складе від 15 до 20 млрд злотих (близько 4,6 млрд євро). 70% біженців працездатного віку вже повністю або частково зайняті на ринку праці країни.

До того ж, після початку повномасштабної війни частина українського бізнесу переїхала до Польщі. Завдяки пільговим, рівноправним з поляками, умовам, українці зареєстрували в сусідній країни тисячі компаній. Це теж значний внесок до державного бюджету Польщі.

“Українці збільшили ВВП Польщі на 0,7-1,1%, а у довгостроковій перспективі ця цифра може сягнути 0,9-1,35% щорічно. З іншого боку, негативного впливу біженців на зростання безробіття чи рівень заробітної плати в Польщі економічні аналітики не зафіксували”, – зазначив президент Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота в інтерв’ю для українських ЗМІ.

Ще до масового напливу біженців  поляки високо цінували робітників з України. Економіка Польщі інтенсивно розвивається, щороку відкриваються нові заводи та підприємства. У зв’язку з цим країна відчуває гостру нестачу робочих рук. Покрити цей дефіцит вдається за рахунок міграції.

Згідно з результатами опитувань польських роботодавців, українці займають перше місце серед бажаних працівників (після самих поляків). Переваги наших  співгромадян перед робітниками з інших країн – це відсутність суттєвого мовного бар’єру, швидка адаптація українців та добросовісність щодо виконання завдань.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Чехії українські біженці отримають можливість тривалого проживання

Пан Пєхота зазначає, що у майбутньому Польща буде зацікавлена у збільшенні кількості працівників з-за кордону, зокрема, і з України.

“За таких темпів економічного зростання нам потрібно 700 тис. нових працівників щороку. Демографічна ситуація у Польщі показує, що ми не отримаємо їх за рахунок внутрішнього природного приросту. Бізнесу потрібна трудова міграція з-за кордону, а українці рятували нас до війни. Оскільки у 2022 році багато українських чоловіків пішли на війну, відтік працівників спричинив величезні проблеми, зокрема, у польських будівельних чи транспортних компаніях”, – розповідає Яцек Пєхота.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку