Близько 300 цивільних загинули через замінування території України
![](https://fact-news.com.ua/wp-content/uploads/gettyimages-1242165358-1.webp)
Площі замінованих територій України вражають. Наразі наша країна займає перше місце у світі за цим показником. ДСНС працює над пошуком та знешкодженням вибухонебезпечних предметів щодня. Також залучаються сапери з інших країн та від міжнародних організацій. Попри це, на повне розмінування території держави можуть піти десятиліття.
Сотні українців постраждали від мін
У четвер, 2 травня, Державна служба України з надзвичайних ситуацій прозвітувала про наслідки мінування для цивільного населення. Сотні українців зазнали травм та каліцтв через вибухонебезпечні предмети, а 297 наших співгромадян загинули. Серед постраждалих є й діти.
![Близько 300 цивільних загинули через замінування території України](https://fact-news.com.ua/wp-content/uploads/rozminuvannia-ukrainy.jpg)
“За інформацією секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, на жаль, від вибухонебезпечних предметів від початку повномасштабної російської агресії загинуло понад 297 людей, з них 15 – діти, і було поранено 669 осіб, з них 78 – діти. Це інформація станом на сьогодні”, – повідомив речник ДСНС Олександр Хорунжий.
“Всього з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації на території України знешкоджено 490 тис. 758 вибухонебезпечних предметів та 2 тис. 950 кг вибухової речовини, у тому числі 3 тис. 352 авіаційних бомб. Обстежено територію площею понад 129 тис. 078 га”, – звітують в ДСНС.
Наразі замінованою залишається близько 30% території України. Йдеться не лише про прифронтові райони, а й про регіони, які були звільнені від окупації. Достатньо роботи з розмінування залишається в Харківській, Чернігівській, Сумській, Київській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській та інших областях. Території ж Донеччини та Луганщини зазнають мінувань ще з 2014 року.
![Близько 300 цивільних загинули через замінування території України](https://fact-news.com.ua/wp-content/uploads/rozminuvannia-1024x443.jpg)
Загроза для сільського господарства
Небезпечними для цивільних залишаються ліси. Також мінне забруднення завдає шкоди землям сільськогосподарського призначення. Відомі випадки, коли трактори чи комбайни наїжджали на вибухонебезпечні предмети під час польових робіт.
За два перших місяці цього року вибухотехніки обстежили 53,7 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Найбільші площі полів у січні-лютомуу були обстежені в Херсонській області – 49,8 тис. га. На Миколаївщині обстежено 2,2 тис. га, а на Харківщині – 1,3 тис. га. Також були обстежені землі аграріїв в Дніпропетровській, Київській та ін. областях.
У березні уряд затвердив порядок компенсації витрат аграріям за гуманітарне розмінування земель. Тепер держава компенсуватиме аграріям 80% вартості розмінування полів.
Скільки коштуватиме розмінування України?
Відповідно до розрахунків Світового банку, вартість повного комплексу робіт із гуманітарного розмінування складе понад 37 мільярдів доларів (близько 1 трильйона 350 мільярдів гривень). При цьому прогнозовані доходи українського бюджету в 2024 році мають скласти 1 трильйон 746 мільярдів гривень.
Надати фінансову підтримку, матеріальне забезпечення і надіслати спеціалістів з розмінування обіцяють міжнародні партнери України. Наразі вже діє відповідний проєкт ООН. Крім того, саперів та апаратуру до України надсилають різні держави ЄС.