ЄС та світ

Чехія знову почала закуповувати російський газ: Bloomberg

Чехія, яка минулого року заявила про повну відмову від російського природного газу, нещодавно значно збільшила імпорт палива зі Словаччини, у якому, ймовірно, частково міститься російський газ. Про це пише Bloomberg. У виданні зазначають, що ці економічно вигідні поставки можуть припинитися вже наприкінці року, коли завершиться угода, яка дозволяє транспортування газу з Росії через Україну до країн ЄС.

Аналітики вказують, що країни Центральної Європи наразі мають достатні запаси, однак можуть стикнутися з ростом витрат на поставки, якщо російські потоки будуть зупинені. Деякі регіональні трейдери все ще звертаються до дешевших ресурсів зі сходу, адже Німеччина ввела додаткову транзитну плату в розмірі 2,5 євро за мегават-годину для поставок газу з інших напрямків. Домінік Русинко, аналітик KBC Groep NV, вважає, що саме ці фінансові умови роблять імпорт російського газу для Чехії більш привабливим.

Чеський імпорт через Словаччину за останній рік різко зріс, незважаючи на те, що країна не має прямих контрактів із російським “Газпромом”. За інформацією чеського оператора Net4Gas, обсяг газу зі східного напрямку в загальних потоках до країни зріс до майже 74% цього кварталу, хоча частина цих обсягів іде транзитом до Німеччини та Польщі.

Після початку війни в Україні Чехія намагалася диверсифікувати постачання, збільшуючи імпорт з Норвегії та через термінал зрідженого природного газу в Нідерландах. Однак такі маршрути включають транспортування через декілька країн, а додаткові збори на кордоні з Німеччиною зробили ці поставки дорожчими.

За словами стратега з енергетичних досліджень Меггі Сюетін Лінь, транспортування газу з Німеччини зараз коштує 3,50 євро за мегават-годину, що додає близько 8% до його загальної вартості. Згідно з Міністерством промисловості Чехії, саме цей німецький збір стимулює відновлення російських потоків через Словаччину. Представник міністерства Марек Восахлік зазначив, що Чехія очікує збільшення імпорту через Німеччину після скасування збору.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Польські аграрії перекрили пункт пропуску "Медика – Шегині" на кордоні з Україною (відео)

Чеська енергетична компанія CEZ AS активно працює над диверсифікацією поставок, щоб зменшити залежність від Росії. Компанія забронювала потужності на терміналі EemsEnergyTerminal у Нідерландах, які покривають третину річного попиту Чехії. Угода про потужності на наземному терміналі в Німеччині, який запрацює з 2027 року, забезпечить додаткові постачання, здатні покрити понад чверть річних потреб країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку