Через генератори і павербанки в Україні за рік сталося 150 пожеж: у ДСНС назвали причину
Найбільша кількість інцидентів спричинена недотриманням правил експлуатації альтернативних джерел енергії.
Понад 150 пожеж по всій території України з початку 2024 року були спричинені неправильним використанням павербанків, зарядних станцій та генераторів. Про це повідомив Владислав Багнюк, фахівець відділу забезпечення оперативно-рятувальної служби Управління цивільного захисту ДСНС України, в ефірі телемарафону.
Неправильна експлуатація павербанків спричинила 77 пожеж, зарядні станції стали причиною 38 інцидентів, а генератори — 36. Крім того, було зафіксовано 11 вибухів павербанків.
Багато з цих інцидентів можна було б уникнути, якби користувачі дотримувалися правил безпеки при використанні альтернативних джерел електроенергії.
Фахівці рекомендують не розміщувати павербанки біля джерел тепла, під прямим сонячним промінням або у вологих місцях. Генератори слід встановлювати на вулиці, на відстані не менше 6 метрів від стін будівлі, і уникати їх використання в закритих приміщеннях без вентиляції, у підвалах тощо.
Правильне розміщення генератора — це лише частина безпечного використання. Важливо не палити біля нього, не розводити багаття поруч і не об’єднувати генератори в ланцюг. Заборонено перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.
Щодо павербанків, їх не слід використовувати біля джерел тепла, під прямим сонячним промінням або у вологих місцях. Важливо купувати лише сертифіковану продукцію та дотримуватися інструкцій виробника. Не можна самостійно розбирати корпус акумулятора та використовувати його не за призначенням.
Дотримання цих простих правил допоможе знизити ризик виникнення пожеж та забезпечить безпечне використання альтернативних джерел електроенергії.