Чому більшість українських біженців в Німеччині досі не працюють?

Лише близько 21% українських біженців працездатного віку, які знайшли притулок в Німеччині, наразі мають роботу. Решта не працюють з різних причин: мовний бар’єр, низькооплачувані вакансії, необхідність піклуватися про маленьких дітей та ін.
Наразі в ФРН перебуває 1,1 млн українських біженців. Це 30% від загальної кількості наших громадян, які отримали притулок в європейських країнах. Для порівняння – у Польщі прихистили 22% від загальної кількості усіх українських біженців в ЄС.
Скільки українців знайшли роботу в Німеччині?
З 1,1 млн. українців в Німеччині 716 тис. осіб – це люди працездатного віку. При цьому лише 113 тис. з них офіційно працевлаштовані на повний робочий день. Ще близько 36 тис. наших співгромадян частково зайняті, тобто працюють неповний день.
Чому більшість українців у ФРН не працюють?
Знайти роботу в Німеччині без достатнього знання мови достатньо важко. Для багатьох українців перепоною для працевлаштування залишається саме мовний бар’єр. Однак, ця проблема вирішується, оскільки усі біженці мають право пройти безкоштовний курс німецької мови.
Друга причина полягає в тому, що біженці забезпечуються житлом і соціальними виплатами, а якщо влаштуватися на роботу з мінімальною ставкою і заплатити податки з зарплатні, працевлаштовані українці отримають не набагато більше, ніж ті, хто отримує допомогу від держави.
Ще одна причина – проблема з дитячими садками де не завжди є вільні місця. До того ж з більшості дитсадків у Німеччині дітей треба забирати вже о 17:00. Тобто, якщо працювати повний день, ви фізично не встигатимете забрати дитину з дошкільного закладу. Саме тому українські жінки, у яких є маленькі діти, часто або не працюють, або працевлаштовуються на неповний день.
“Скоро я знайду для нього місце у дитсадку для свого сина, тоді зможу піти до мовної школи. Після її закінчення я хотіла б працювати кондитером. Чоловік залишився в Україні — там він працює та надсилає мені гроші, коли може”, – розповіла 31-річна Анастасія з Києва (наразі проживає в Штутгарті) в коментарі для видання Bild.
“Я шукаю роботу продавцем, бажано в супермаркеті чи продуктовому магазині, як в Україні. Через дітей я можу працювати лише неповний день”, – розповідає 41-річна Вероніка Тітіковська з Чернівців, мати двох дітей 9 та 13 років, яка наразі проживає в Галле.