Україна

ДБР почала розслідування проти 28 командирів відносно прориву на Харківщину

10 травня 2024 року російські війська відновили наступ на Харківську область, подолавши лінію державного кордону та окупувавши десять українських сіл. За інформацією Державного бюро розслідувань, підрозділи ЗСУ чисельністю до роти залишили свої бойові позиції в районах населених пунктів Стрілеча, Красне, Борисівка, Пильне, Гатище та інших вздовж лінії кордону.

Про це йдеться у даних судового реєстру.

У зв’язку з цим, ТУ ДБР у Полтаві вилучає низку таємних військових документів у рамках кримінального провадження, відкритого за фактами прориву окупантами державного кордону. Розслідування зосереджене на діях командування 125 бригади та підпорядкованих підрозділів, які, за версією слідства, неналежним чином організували оборону позицій.

Зазначається, що за даними досудового розслідування, 10 травня 2024 року у зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Харків, оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця”, Сухопутних військ ЗСУ в районі населених пунктів Стрілеча, Красне, Борисівка, Пильне Харківського району та Гатище Чугуївського району Харківської області, а також інших населених пунктів Харківщини (вздовж лінії держкордону України з РФ) під час штурмових дій противника мали місце факти залишення бойових позицій підрозділами ЗСУ. Всього у матеріалах справи фігурує прізвища 28 військовослужбовців (командувач оперативно-тактичного угруповання, командир бригади, командири батальйонів, командири рот, начальник відділення розвідки штабу), причетність яких перевіряє ДБР.

У 125 окремій бригаді територіальної оборони ЗСУ заперечують звинувачення, стверджуючи, що сили оборони були готові до наступу і з позицій ніхто не відступав.

Наразі у рамках розслідування призначено військову експертизу. Саме ж кримінальне провадження відкрито 11 травня 2024 року за фактами недбалого ставлення до військової служби (ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу) і самовільного залишення поля бою (ст. 429 Кримінального кодексу). Максимальне покарання за цими статтями – 10 років позбавлення волі.

ЧИТАТИ
ЄС може почати розслідування проти Telegram: деталі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку