Україна

ДБР закликало підтримати повернення на службу бійців, які вперше самовільно залишили частини

Державне бюро розслідувань активно займається виявленням військовослужбовців, які вперше самовільно покинули свої частини, та сприяє їхньому поверненню на службу. Зміни до Кримінального кодексу України, які нещодавно набули чинності, дають судам можливість ухвалювати рішення, що дозволяють таким бійцям повернутися до виконання обов’язків.

За даними ДБР, лише у жовтні суди в областях, таких як Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Закарпатська та Тернопільська, ухвалили близько ста рішень, які замість ув’язнення дозволяють військовим продовжувати службу. Кожне з цих рішень є результатом ретельної роботи працівників ДБР, які працюють над тим, щоб військовослужбовці, які одного разу порушили порядок, могли знову повернутися до лав Збройних сил.

ДБР нагадує, що самовільне залишення військової частини або місця служби в бойових умовах без вагомих причин карається позбавленням волі до 10 років. Однак військові, які вперше вчинили таке порушення, мають шанс на повернення у стрій.

Наприклад, Франківський районний суд Львова ухвалив рішення щодо військовослужбовця, який у березні 2024 року залишив місце служби на Донеччині. Під час розслідування працівники ДБР встановили його місцезнаходження та затримали. Чоловік визнав свою помилку, пояснивши, що не витримав навантаження після тривалого перебування на передовій, але висловив бажання повернутися на службу. З огляду на це, суд звільнив його від кримінальної відповідальності.

Подібне рішення ухвалив і Володимир-Волинський міський суд, який звільнив від відповідальності військовослужбовця, котрий у листопаді минулого року покинув свою частину на Волині. Чоловік розкаявся і отримав письмову згоду від командира на поновлення у службі, що стало підставою для ухвали суду про його звільнення від кримінальної відповідальності.

Таким чином, завдяки зусиллям ДБР і підтримці судової системи, військовослужбовці, які допустили помилки, отримують можливість спокутувати їх, повернувшись до лав ЗСУ для продовження служби.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Український стартап Releaf Paper створив технологію виготовлення целюлози з опалого листя (відео)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку