Держдепартамент США оголосив про плани скоротити майже 15% свого персоналу

Державний департамент США оголосив про плани масових звільнень у межах наймасштабнішої реорганізації дипломатичної служби країни за останні десятиліття. Це торкнеться близько 15% внутрішнього персоналу Держдепартаменту, повідомляє The Guardian.
За словами посадовців, ці скорочення покликані привести діяльність відомства у відповідність до бачення Дональда Трампа, який робить акцент на принципі “Америка насамперед”.
Звільнення, що офіційно класифікуються як “reductions in force” (RIF), або скорочення кадрів, разом із добровільними програмами виходу з посади, торкнуться приблизно 15% внутрішнього персоналу Держдепартаменту. Старший посадовець відомства уточнив, що йдеться про близько 1 800 працівників. У рамках реорганізації кілька сотень бюро буде або об’єднано, або повністю ліквідовано. Держдепартамент відіграє ключову роль у зовнішньополітичній стратегії США та консультує президента.
“Найближчими днями відомство повідомить працівників, яких стосується скорочення штату. Насамперед ми хочемо подякувати їм за відданість і службу Сполученим Штатам”, — йдеться у службовій записці, підписаній заступником держсекретаря з питань управління та ресурсів Майклом Рігасом, у якій офіційно оголошуються звільнення.
Представники Держдепартаменту пояснили, що мета змін — усунути дублювання функцій та структур. Вони навели приклад наявності трьох окремих офісів, які займаються санкційною політикою, а також вказали на надмірне розширення деяких підрозділів, що відбулося після завершення холодної війни в часи президентства Білла Клінтона.
“Ми аналізували, які функції дублюються, перетинаються або вже не відповідають пріоритетам зовнішньої політики президента в постхолодновоєнному світі”, — йдеться у заяві Держдепартамента.
Зміни мають посилити роль регіональних бюро через спрощення управлінської структури. Крім того, очікується посилення впливу політичних призначенців, що зробить громіздку структуру Держдепартаменту більш керованою для адміністрації Трампа.
“Багато що стосується дублюючих офісів, функції яких будуть передані регіональним бюро та нашим посольствам за кордоном, тобто тим, хто найближче до місць, де відбувається дипломатія”, — зазначив один із посадовців.
Деякі бюро, які займаються питаннями імміграції та просування демократії, зазнають значних змін у своїй діяльності — на тлі скептичного ставлення адміністрації Трампа до традиційних підходів американської дипломатії за кордоном.