Для українців спростили процедуру отримання захисту в Німеччині

Німеччина зменшила кількість бюрократичних процедур для українських біженців. Тепер наші співгромадяни не повинні проходити процедуру надання притулку. Влада країни ухвалила рішення про прийняття переміщених осіб за спрощеною процедурою.
Хто може отримати захист за спрощеною процедурою?
Відтепер проходити процедуру надання притулку не зобов’язані:
- громадяни України, які до 24 лютого 2022 р. постійно проживали на території країни походження;
- особи без громадянства і громадяни третіх країн, які до 24 лютого 2022 р. в Україні мали статус міжнародного захисту або національного захисту, рівноправного з міжнародним;
- члени сімей громадян України, а також осіб без громадянства і громадян третіх країн, які можуть довести, що до 24 лютого 2022 р. вони законно перебували в Україні на підставі виданої згідно з українським законодавством посвідки на проживання. Спрощена процедура для них застосовується, якщо вони не в змозі безпечно повернутися до країни або регіону свого походження.
Отримати громадянство Німеччини теж стало простіше
Крім того, цього року Німеччина зняла обмеження щодо подвійного громадянства і спростила процедуру отримання громадянства. Відтепер, є можливість отримати німецький паспорт усього за 3 роки проживання в країні, а не за 6 – 8 років, як це було раніше.
Термін проживання для тих, хто претендує на отримання громадянства Німеччини на загальних засадах скоротили з 8 до 5 років. При цьому іноземець має скласти тест на знання соціально-політичного устрою країни та підтвердити рівень знання німецької мови (не нижче В1).
Отримати паспорт ФРН за три роки можуть чоловіки чи дружини громадян Німеччини. Також відтепер таке право надається тим, хто досяг “особливих успіхів” в інтеграції. Йдеться про знання німецької мови на рівні не нижчому за С1 та може довести значні досягнення у волонтерській, професійній діяльності чи у навчанні, здобуті у ФРН.