Україна

Для виробництва вибухівки в Україні планується залучення приватних компаній і виділення грантів

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив, що для виробництва вибухових речовин в Україні планується залучення приватних компаній, які отримуватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Це він заявив під час Defence Tech Innovation Forum, організованого кластерами оборонних технологій Brave1.

За словами міністра, вже проведено підготовчу роботу, завдяки якій відкрито ринок для приватного виробництва пороху та боєприпасів, а також усунено бюрократичні перепони для підприємців. Федоров підкреслив, що наступний етап – надання грантової підтримки – стартує вже найближчим часом.

“По-перше, ми відкрили ринок, дозволили виробляти порох для приватного сектору і боєприпаси. По-друге, дозволили завозити різні компоненти для виробництва. І наступний крок — це фінансова підтримка. Гранти — це найкращий підхід, і ми дуже швидко це запустимо. Президент ще пів року тому поставив задачу знайти кошти, тому вони вже виділені”, – наголосив Федоров.

За його словами, держава розробила програму, яка дозволить компаніям, що займаються виробництвом пороху, приєднатися до цього проєкту. Одним із ключових завдань є забезпечення безпечного розташування виробничих потужностей, що реалізується через створення додаткової програми з чіткими вимогами для отримання ліцензії – зокрема, виробництво має відбуватись на безпечній відстані від населених пунктів із дотриманням всіх стандартів безпеки.

Відповідаючи на запитання щодо забезпечення сировиною в умовах світової нестачі необхідних речовин, Федоров зазначив, що українські підприємці володіють різними технологіями та точно знають, де шукати потрібні компоненти, а також розробляють інноваційні види вибухівки, що дозволяє впевнено вирішувати можливі проблеми.

Керівниця кластера Brave1 Наталія Кушнерська додала, що в Україні спостерігається дефіцит виробничих потужностей для створення вибухових речовин, тому до проєкту планується залучення додаткових інвестицій. Вона також підкреслила, що вже існують команди, які займаються виробництвом боєприпасів для дронів: минулого року було створено понад 150 кодифікованих зразків боєприпасів для БПЛА. Наразі одним із завдань є донесення інформації про ці можливості до фронту, що дозволить військовим отримувати необхідні види снарядів під конкретні місії.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна та партнери обговорили мобілізаційний вік: напруги не виникло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку