Діти війни

До Міжнародної коаліції з повернення українських дітей приєдналися вже 40 країн

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що до складу Міжнародної коаліції з повернення викрадених Росією українських дітей вже входять 40 країн. Про це він заявив 16 липня під час презентації спеціальної доповіді “Переопилені. Системна російська політика знищення української ідентичності дітей”.

Цей захід зібрав міжнародних партнерів, дипломатів, представників медіа та громадськості.

“Цьогорічна спеціальна доповідь фокусується на стратегічних аспектах геноцидної політики Росії. Під виглядом “оздоровлення” та “лікування” російська сторона насильно вивозить українських дітей, піддаючи їх мілітаризації та перевихованню. Мета цих дій – повне викорінення української ідентичності у наших дітях”, — підкреслив омбудсмен у своєму виступі.

У лютому 2024 року керівник Офісу президента України Андрій Єрмак та міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі анонсували створення Міжнародної коаліції з повернення українських дітей. На початку червня перша леді Олена Зеленська заявила, що до коаліції вже приєдналися 37 країн. На Саміті миру у Швейцарії Європейський Союз долучився до коаліції як спостерігач.

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомила, що станом на кінець березня 2023 року українській владі відомо про понад 19,5 тисяч дітей, примусово вивезених з тимчасово окупованих територій до Росії. Однак, через окупацію точну кількість дітей складно визначити.

5 квітня 2023 року 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Ради Безпеки ООН, де обговорювались нібито правові підстави викрадення українських дітей з окупованих територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповісти за свої дії перед судом у Гаазі.

В Офісі Генерального прокурора зазначили, що наразі відсутній єдиний прозорий механізм повернення українських дітей, депортованих до Росії. Проте українська влада активно працює над створенням та впровадженням таких механізмів, залучаючи міжнародних партнерів та правозахисні організації.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Перша евакуація дитини з "Охматдиту" на лікування за кордоном може відбутися вже наступного тижня

За останні місяці українська влада активізувала свої зусилля з повернення викрадених дітей. Відбулося кілька успішних операцій, результатом яких стало повернення кількох десятків дітей на батьківщину. Крім того, в Україні було створено спеціальний фонд для підтримки родин, чиї діти були викрадені, з метою забезпечення їм психологічної та матеріальної допомоги.

Міжнародна спільнота також збільшує тиск на Росію з вимогою повернути викрадених дітей. Організації як ООН, так і Європейський Союз продовжують висловлювати свою стурбованість з цього питання та закликають до негайних дій. Водночас правозахисні організації ведуть активну роботу з документування всіх випадків викрадення та насильницької депортації дітей, щоб забезпечити відповідальність винних у майбутньому.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку