Дохід топ-10 ІТ-компаній в Україні виріс, але не прорвався

Попри воєнні виклики, український ІТ-сектор продовжує працювати, експортувати високотехнологічні продукти та сплачувати податки до бюджету. За підсумками 2024 року сукупний дохід десяти найбільших ІТ-компаній України, за версією Індексу Опендатабота, склав 56,48 мільярда гривень. Проте, у порівнянні з 2023 роком, зростання було мінімальним — лише 1%. Це свідчить про певну стабілізацію, але й про уповільнення динаміки після кількох років активного зростання.
Перше місце у рейтингу вперше посіла компанія GlobalLogic Україна, яка є дочірньою структурою американської Bonus Technology INC. Компанія показала дохід у 11,66 мільярда гривень — на 2% більше, ніж минулого року. Водночас її прибуток зменшився майже на третину — на 28%, і склав 653 мільйони гривень. Як зазначила операційна директорка компанії Анна Щербакова, успіх GlobalLogic в Україні забезпечує професійність і відданість місцевих інженерів, які створюють продукти для сфери штучного інтелекту, медицини, автомобілебудування та напівпровідників.
На другому місці — компанія Epam Systems, заснована Аркадієм Добкіним. Її виторг за 2024 рік склав 11,35 мільярда гривень — це на 10% менше, ніж у 2023-му. Однак попри падіння доходів, прибуток Epam виріс на 27% і сягнув 1,67 мільярда гривень, що дозволило їй зберегти сильні позиції в галузі. Третє місце також зайняла структура Epam — компанія Epam Digital, заснована лише в грудні 2021 року. Її дохід виріс на чверть — до 7,53 мільярда гривень, а прибуток сягнув 838 мільйонів — на 11% більше, ніж торік.
На четвертому місці залишилася Luxoft Solutions — українська філія швейцарської компанії Luxoft, створеної Дмитром Лощининим. Попри те, що компанія не змінила позицію в рейтингу, її фінансові показники знизились: дохід — на 7% (5,45 млрд грн), прибуток — на 12% (263,6 млн грн). П’яте місце посів Інститут інформаційних технологій «Інтелліас» (Intellias), кінцевими бенефіціарами якого є Віталій Седлер і Михайло Пузраков. Його дохід впав на 6% (до 4,06 млрд грн), тоді як прибуток навпаки — зріс на 18% і склав 300,7 мільйона гривень.
Компанія SoftServe Technologies, заснована у Львові Тарасом Кіцмеєм і Ярославом Любинцем, піднялася у рейтингу на дві позиції та посіла шосте місце. За рік її дохід зріс у півтора раза — до 3,83 мільярда гривень. Прибуток залишився незмінним і становив 210 мільйонів гривень.
Фінтех-компанія Fintech Band, відома через причетність до Монобанку, навпаки, опустилась на дві позиції вниз — з п’ятого на сьоме місце. Її виторг впав у півтора раза — до 3,71 мільярда гривень. Ще стрімкішим було зниження прибутку — у 2,7 раза, до 1,15 мільярда гривень. Попри втрату позицій, компанія зберігає один з найбільших чистих прибутків серед усіх фігурантів рейтингу.
Восьме місце посіла компанія Highload Solutions, яка раніше була відома як Favbet Tech. Це новачок Індексу, заснований Дмитром Матюхою у 2022 році. Компанія показала дохід у 3,22 мільярда гривень і виділилася серед інших винятковим прибутком — 2,4 мільярда гривень. Це майже третина всього прибутку топ-10 ІТ-компаній в Україні.
Інфопульс Україна, яка належить шведській NUK HOLDING AB і була створена Олексієм Сіговим та Андрієм Анісімовим, цьогоріч втратила дві позиції, опинившись на дев’ятому місці. Її дохід зменшився на 5% до 3,06 мільярда гривень, а прибуток — на 14%, до 332,7 мільйона.
Десятку замикає ще один дебютант — компанія SQUAD Україна, заснована в серпні 2022 року Любомиром Васильєвим та Юрієм Катковим. Вона продемонструвала вражаюче зростання: дохід збільшився в 2,8 раза — до 2,6 мільярда гривень, а прибуток — у 3,4 раза, до 80,6 мільйона гривень.
Цікаво, що серед десятки лідерів сім компаній уже працюють у спеціальному правовому режимі Дія City. Виняток становлять Epam Systems, Luxoft Solutions та Intellias — вони залишаються поза межами цього режиму, а отже, не користуються його податковими та адміністративними пільгами.
Водночас з оновленого Індексу вибули дві компанії. По-перше, це Playtika Ukraine — її дохід зменшився на 8% і склав 2,14 мільярда гривень, чого виявилося недостатньо для утримання в рейтингу. По-друге, з десятки вибула ще одна структура SoftServe — компанія SoftServe Industry, дохід якої зменшився більш ніж удвічі — до 889 мільйонів гривень.
Загалом оновлений Індекс Опендатабота за 2025 рік демонструє відносну стабільність на тлі війни, але й вказує на загальмування зростання. Водночас поява нових сильних гравців і зміна позицій традиційних лідерів свідчать про живу конкуренцію та готовність ІТ-ринку адаптуватися до нових умов