Україна

Дозвіл США та союзників ЗСУ атакувати територію РФ має великий вплив: CNN

На партнерів Києва вплинула вірогідність повторної окупації росіянами Харківщини.

Нещодавнє рішення Сполучених Штатів та інших союзників дозволити Україні використовувати західні озброєння для ударів всередині Росії мало значний вплив, повідомив старший офіцер Служби безпеки України з позивним “Банкір” в інтерв’ю CNN.

Він зазначив, що завдяки цьому його команда змогла знищити цілі всередині Росії, що сприяло успішним контрнаступам.

“Російські військові більше не можуть відчувати безкарність і безпеку”, – підкреслив офіцер.

Видання повідомляє, що після тривалих затримок через нестачу боєприпасів і живої сили, Київ нарешті отримав змогу повною мірою скористатися західною військовою допомогою, яка почала надходити минулого місяця. Солдати на передовій кажуть, що ці поставки змінюють ситуацію на краще, особливо завдяки можливості використовувати арсенал для ударів через кордон.

“Ми щодня бачимо вплив цієї допомоги. Артилерія, реактивні системи залпового вогню великої дальності з різними типами боєприпасів – все це змінює картину на полі бою. Ми розгортаємо найефективніші системи озброєння там, де росіяни намагаються прорвати наші оборонні лінії, і помітно, що їх просування сповільнюється”, – розповів Іван, офіцер 148-ї артилерійської бригади.

ЗМІ також зазначає, що загроза повторної окупації Росією частини Харківської області переконала ключових союзників України, включаючи США, зняти обмеження на використання західних озброєнь. Це дало змогу Києву завдавати удари по ключових об’єктах на території Росії.

“Україна почала використовувати HIMARS для ударів по цілях у Бєлгородській області, що змусило росіян відсунути свої системи С-300 далі, так що тепер Харків знаходиться поза зоною досяжності цих систем”, – зазначив Конрад Музика, незалежний оборонний аналітик і директор Rochan Consulting.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Кабмін затвердив новий порядок оцінювання ефективності державних компаній

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку