Україна

ДПС вдвічі скоротила кількість заблокованих податкових накладних та ризикових підприємств

Від початку 2025 року в Україні вдвічі скоротилася кількість заблокованих податкових накладних, а також зменшилась кількість підприємств, які потрапляють до категорії ризикових. Про це повідомила в.о. голови Державної податкової служби Леся Карнаух.

Наразі блокується лише 0,36% податкових накладних, і цей показник продовжує знижуватись. Кількість суб’єктів господарювання, визначених як ризикові, скоротилася з 27 тисяч до 13 тисяч. За словами Карнаух, ДПС також ініціює оновлення постанови №1165, яка визначає правила функціонування системи моніторингу податкових ризиків (СМКОР). Запропоновані зміни, погоджені Мінфіном, мають спростити процедури та знизити адміністративне навантаження на бізнес.

Щодо рішень судів, Леся Карнаух підкреслила незмінність підходу:

“Це незмінна позиція. Якщо податкова неправа – маємо це виправляти. Кількість скарг на невиконання рішень судів значно скорочується. Але, якщо є рішення, які шкодять інтересам держави, – ми не відступимо. Такої ж свідомої позиції вимагаємо і від платників податків. Є рішення суду – виконуйте. Не намагайтеся під надуманими приводами затягувати час. Саме така позиція – чесна”.

Податкова служба також працює над запровадженням механізмів досудового врегулювання податкових спорів, що дозволить зменшити навантаження на судову систему та мінімізувати бюрократію. Ще одним напрямом дерегуляції став аудит внутрішніх процедур адміністрування у межах ДПС. За дорученням керівниці, всі структурні підрозділи аналізують власні регламенти з метою усунення норм, які не мають нормативного обґрунтування та ускладнюють роботу платників.

Нагадаємо, за перше півріччя 2025 року ДПС перевиконала план надходжень до держбюджету на понад 60,8 мільярда гривень. У червні надходження від податків склали 126,5 мільярда гривень, із яких 9 мільярдів — понад заплановану суму.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Зеленський окреслив головні завдання для нового Кабміну на пів року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку