Україна

Експерти МВФ розкритикували систему інститутів спільного інвестування в Україні

Експерти Міжнародного валютного фонду розкритикували систему інститутів спільного інвестування (ІСІ) в Україні. На їх переконання, вона має суттєві недоліки, що веде до негативних фіскальних наслідків через відповідні податкові видатки. Це можна вирішити шляхом посилення регулювання та моніторингу, вважають у МВФ.

“Наприклад, 96% фондів спільного інвестування не є колективними інвестиціями. Більше як половина фондів належать одній особі, а понад 90% фондів мають 5 або менше власників”, – пояснили експерти МВФ.

На їх думку, закриті недиверсифіковані інститути спільного інвестування (ІСІ) мають високий рівень вразливості до зловживань, оскільки не підлягають контролю з боку державних органів, не зобов’язані отримувати ліцензії та мають мінімальні вимоги щодо звітності. Такі фонди можуть бути зареєстровані як окремі юридичні особи, що дозволяє їм обходити вимоги щодо структури активів.

“Не існує правил, спрямованих на боротьбу зі зловживаннями (наприклад, немає нагляду за ціноутворенням відсотків або трансфертним ціноутворенням); і вони можуть залучати інвестиції без будь-якого розкриття інформації“, – стверджують представники МВФ.

Також зазначається, що ІСІ можуть бути інструментом для отримання податкових пільг, оскільки самі по собі не є платниками податків — окрім випадків ліквідації, що трапляється вкрай рідко.

“Відстрочка сплати податків також зменшує ефективний податок, що сплачується, через нарощення прибутків та вартість грошей у часі; поширеним підходом є спрямування корпоративних прибутків до ІСІ з метою уникнення сплати податків”, – йдеться у повідомленні.

Водночас голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України Руслан Магомедов підтвердив, що ІСІ “цілком законно використовувались і використовуються великим бізнесом для оптимізації податку на прибуток”, однак додав, що для запобігання податковим зловживанням Комісія планує змінити підхід до звітності таких структур.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Трейдери накопичують запаси пального перед підвищенням акцизів: Forbes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку