ЄС та світ

ЄС не готовий до випуску єврооблігацій для збільшення витрат на оборону: Кубілюс

Європейський Союз наразі не готовий до випуску єврооблігацій для нарощування необхідного оборонного потенціалу, щоб стримувати можливу військову агресію. Про це заявив єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс, повідомляє Euronews.

“Випуск єврооблігацій означає збільшення загального боргу ЄС. А обслуговувати його доведеться всім країнам-членам. Натомість зараз ми маємо завдання погасити вже накопичений борг”, — зазначив Кубілюс.

За його словами, підготовка до обговорення нової Багаторічної фінансової рамки (довгострокового бюджету ЄС) свідчить: якщо не буде знайдено іншого рішення, значна частина майбутнього бюджету піде саме на виплату боргів, які виникли під час пандемії.

Довгостроковий бюджет Євросоюзу становить близько 1% ВВП блоку (приблизно 1,2 трильйона євро). Очікується, що щорічні виплати за боргами, накопиченими під час пандемії COVID-19, сягнуть від 25 до 30 мільярдів євро на рік, тобто до 20% річного фінансового фонду ЄС.

Кубілюс додав, що очікує використання країнами-членами інструментів і механізмів, передбачених планом ReArm Europe, який перейменовано на “Готовність 2030”. Адже питання погашення пандемічної заборгованості досі не вирішене.

“Який би інструмент ми не обрали — кредити чи облігації — у підсумку хтось має ці кошти повернути. Тому ми не повинні переходити до єврооблігацій, доки не отримаємо відповідей на ключові питання”, — підкреслив єврокомісар.

За його словами, у найближчі чотири роки, за оптимістичним сценарієм, країни ЄС можуть почати витрачати на оборону до 3,5% свого ВВП. Загалом це складе близько 2,4 трильйона євро. Водночас постає питання — чи покриє ця сума всі потреби, чи доведеться шукати додаткове фінансування? Остаточне розуміння реальних потреб у Брюсселі очікують отримати до червня.

Нагадаємо, що на початку березня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн презентувала план мобілізації до 800 мільярдів євро протягом наступних чотирьох років. Основний акцент у цьому плані зроблено на збільшення оборонних витрат країнами ЄС на національному рівні.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Канада ініціювала конфіскацію найбільшого у світі транспортного літака РФ

Дорожня карта передбачає створення фінансових можливостей для зростання оборонних витрат до 3,5% ВВП (приблизно 650 мільярдів євро), залучення більшого приватного капіталу, адаптацію мандата Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та стимулювання інвестицій в оборону в межах спільного бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку