ЄС та світ

ЄС планує знизити граничну ціну нафти з РФ на 15% від ринкової вартості: Reuters

Посли Європейського Союзу близькі до погодження 18-го пакета санкцій проти Росії, що передбачає зниження граничної ціни на російську нафту на 15% від ринкової вартості. Про це повідомляє Reuters.

Основні пункти пакета були узгоджені під час зустрічі 13 липня, однак одна з країн-членів ЄС все ще висловлює технічне застереження щодо нового механізму обмеження цін. Словаччина наполягає на отриманні компенсації або виключення з плану поступової відмови від російських енергоносіїв у рамках програми RePower EU в обмін на підтримку санкційного пакета.

Очікується, що остаточної згоди буде досягнуто 14 липня — напередодні засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, де документи можуть бути формально схвалені. Також було досягнуто домовленості щодо впровадження динамічного механізму ціноутворення. За пропозицією Європейської комісії від 11 липня, нова цінова межа становитиме 15% нижче середньої ринкової вартості сирої нафти за останні три місяці.

Стартовий рівень становитиме приблизно $47 за барель, розрахований на основі середньої ціни на російську нафту за останні 22 тижні з урахуванням знижки в 15%. Надалі ціну планують переглядати кожні шість місяців, а не щокварталу, як пропонувалося раніше.

Словаччина, яка до останнього затримувала погодження документа, досі очікує гарантій від Єврокомісії щодо своїх побоювань стосовно поступового припинення постачання російського газу, однак погодилася на запропоновані санкційні заходи, повідомили джерела. Для ухвалення рішення необхідна одностайність усіх країн-членів ЄС.

Новий пакет також міститиме згадку про російський нафтопереробний завод в Індії, два банки з Китаю та систему контролю за реєстрацією прапорів суден. Росія, за даними слідства, використовувала іноземні прапори, щоб приховувати судна та танкери, задіяні в тіньових перевезеннях нафти.

Нагадаємо, G7 у грудні 2022 року запровадила граничну ціну на ціну російської нафти в розмірі $60 за барель. Через зниження ринкових цін її вплив послабився, тому ЄС разом із Великою Британією ініціювали зниження порогу, про що Єврокомісія заявила ще на початку червня.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Це втягне США у війну": у Пентагоні прокоментували відмову збивати російські ракети і дрони над Україною

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку