ЄС та Україна завершили переговори щодо перегляду Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі

Європейська комісія завершила переговори з Україною щодо перегляду Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (DCFTA) між Україною та Європейським Союзом. Про це йдеться на офіційному сайті ЄК.
“Досягнення принципової згоди щодо перегляду положень про лібералізацію торгівлі в межах Угоди про асоціацію знаменує собою новий етап у створенні довгострокової, передбачуваної та взаємної основи у ширшому контексті процесу вступу України до ЄС”, – йдеться у повідомленні.
Документ враховує занепокоєння, висловлені державами-членами ЄС та аграрним сектором, зокрема щодо чутливих галузей сільського господарства. За новими умовами, Україна зможе постачати до ЄС більше продукції, ніж до початку повномасштабної війни, але менше, ніж у період дії “торговельного безвізу”.
“Для чутливих товарів, таких як яйця, цукор і пшениця, квоти збільшуються, але залишаються нижчими за історичні обсяги торгівлі для забезпечення стабільності ринку ЄС. Для менш чутливих продуктів квоти зростають помірно, а деякі товари будуть повністю лібералізовані”, – пояснив суть домовленостей єврокомісар з питань торгівлі та економічної безпеки Марош Шефчович.
Він висловив сподівання, що сусідні з Україною держави – Польща, Угорщина та Словаччина – скасують односторонні ембарго, запроваджені на окремі види української продукції. Угода передбачає механізм захисту внутрішнього ринку ЄС на випадок, якщо зростання імпорту з України спричинятиме серйозні труднощі для Союзу або окремих країн-членів.
Також передбачається, що до 2028 року Україна гармонізує свої стандарти виробництва агропродукції відповідно до норм ЄС, зокрема в галузях добробуту тварин і застосування пестицидів.
“Я хочу чітко наголосити: додатковий доступ на ринок буде надано за умови відповідності стандартам ЄС. Створення рівних умов для фермерів ЄС було чітко визначено у візії для аграрного сектору, і тепер ми реалізуємо це на практиці”, – наголосив єврокомісар з сільського господарства Крістоф Хансен.